Директор країни-агресора Росії Володимир Путін постане перед судом незалежно від позиції Москви щодо Римського статуту. Видача ордера на його арешт вже увійшла в історію, оскільки Путін став першим главою держави Радбезу ООН, який отримав таку підозру. Про це заявив головний прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан.
Як повідомляє CNN, він розповів про те, що аргументи Москви, згідно з якими Путін уникне суду, оскільки Росія не ратифікувала Римський статут, не спрацюють.
Головний прокурор МКС акцентував увагу на тому, що такі військові злочинці, як колишній президент Югославії Слободан Мілошевич і колишній лідер Ліберії Чарльз Тейлор, свого часу теж здавалися недоторканними фігурами. Однак обидва в підсумку постали перед правосуддям.
"Всі вони були сильними і впливовими людьми, але всі опинилися в залах суду", - зазначив Хан.
Також Карім Хан підкреслив, що видача МКС ордера на арешт Путіна – вже історичний крок. Путін став першим главою країни Ради Безпеки ООН, який отримав таку підозру.
Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна
Друга Палата досудового провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордер на арешт директора країни-агресора Росії Володимира Путіна. Його підозрюють у скоєнні злочинів, пов'язаних з незаконною депортацією українських дітей з України на територію РФ.
Генпрокурор України Андрій Костін розповів про те, що Путін отримав офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. За межами Росії Путіна можуть заарештувати.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак уточнив, що Володимир Путін може бути заарештований у країнах, які ратифікували Римський статут. Йдеться про 123 держави. Україна лише офіційно зафіксувала понад 16 тисяч випадків примусової депортації дітей.
Ордер на арешт Путіна:
- У суді Гааги пояснили, чому ордер на арешт Путіна виданий за викрадення дітей
- Медведєв порівняв з туалетним папером міжнародний ордер на арешт Путіна
- Ордер на арешт Путіна виправданий - Байден
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред