США знову у вогні: в Атланті коп убив афроамериканця, почалася друга хвиля протестів

14 червня 2020, 10:06
1021
Керівництво поліції Атланти звільнило поліцейського, який смертельно поранив афроамериканця Рейшарда Брукса, але це зупинило погроми.
протести в США, Атланта
В Атланті почалися протести після вбивства афроамериканця / Reuters

У США почалася нова хвиля протестів після того, як у місті Атланта, штат Джорджія, у п'ятницю ввечері, 12 червня, поліцейський застрелив 27-річного темношкірого чоловіка Рейшарда Брукса.

Про це повідомляє Washington Post.

За інформацією, до поліції надійшла скарга на чоловіка, який спить в автомобілі на парковці біля кафе. Прибулі правоохоронці вирішили провести тест на сп'яніння, який показав позитивний результат. Між Бруксом і силовиками почався конфлікт, під час якого він вихопив електрошокер й намагався втекти. Поліцейський відкрив вогонь і поранив його. Брукс помер у лікарні після операції.

Після цього на вулиці міста вийшли активісти, які почали палити автомобілі і влаштовувати погроми – кафе "Вендіз", біля якого застрелили Брукса, спалили. Люди скандували гасла проти поліції. Поліція застосувала сльозогінний газ.

У відповідь на це силовики застосуватли сльозогінний газ.

Додамо, що керівництво поліції Атланти звільнило поліцейського, який смертельно поранив афроамериканця Рейшарда Брукса, але це не змогло зупинити погроми.

У суботу ввечері адвокати сім'ї Брукс сказали, що він святкував день народження своєї доньки в п'ятницю ввечері.

"Пан Брукс був не ідеальний", - сказав адвокат Джастін Міллер. "Але у офіцера була остання, краща можливість зупинити це. У нього було найбільше тренувань, щоб цього не сталося, і він цього не зробив, і це призвело до смерті нашого клієнта".

читайте такожПентагон пішов проти Трампа: у Міноборони США назвали умову, за якої розженуть протестиНагадаємо, 25 травня у місті Міннеаполіс, штат Міннесота, поліцейський убив 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда – він наступив йому на шию. Після чого люди звинуватили правоохоронців у расизмі і спалили поліцейський відділок. Потім "вибухнула" вся країна - народ вийшов на вулиці і влаштував масові заворушення. Американські міста одне за одним почали запроваджувати комендантську годину через погроми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти