Москва сподівалася на іноземні компанії при будівництві газопроводу Північний потік-2, а потрібно було мати власні судна.
Про це заявив російський політолог Сергій Міхєєв, передають Вести.
"Росія користувалася послугами іноземних компаній, сподіваючись на те, що ніхто цим компаніям не чинитиме перешкод і вони виявляться сміливими, щоби не реагувати на загрози", – вважає Міхєєв.
За словами політолога, у Газпрому було достатньо часу, щоби купити або побудувати судна, а також придбати у власність страхові компанії.
"Стратегічним завданням нинішнього історичного етапу є вихід від фатальної залежності від міжнародних інститутів", - резюмував експерт.
читайте такожЕксперт пояснив, чому Німеччина не відпустить Північний потік-2
Будівництво Північного потоку-2 - що відомо:
- Північний потік - 2 піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
- Проект оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує Газпром в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall.
- Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов'язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року.
- Сенат США вніс до проекту бюджету національної оборони статті про запровадження додаткових санкцій щодо російського газопроводу Північний потік-2.
- Після отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального в ЗМІ Німеччини і серед політиків з'явилися заяви про те, що Берлін повинен відмовитися від участі у будівництві газопроводу Північний потік-2.
- Глава МЗС Німеччини Хайко Маас попередив, що зупинка реалізації СП-2 призведе до серйозних економічних втрат німецьких компаній, що беруть активну участь у проекті.
- 2 жовтня стало відомо, що керівництво енергетичного агентства Данії видало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл експлуатувати газопровід Північний потік-2 на данському континентальному шельфі.
- 17 жовтня глава МЗС Німеччини Хайко Маас заявив, що газопровід Північний потік-2 добудують до кінця, однак, коли саме, поки невідомо.
- 20 жовтня в США роз'яснили порядок застосування санкції проти газопроводу Північний потік-2. Зокрема, під санкції США потрапляють не лише компанії, які безпосередньо займаються будівництвом газопроводу, а й ті, хто надають послуги суднам, що будують газопровід.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред