Країни-гаранти вирішення військового конфлікту між Вірменією та Азербайджаном у Нагірному Карабасі - США, Росія і Франція – продемонстрували готовність до подальшого врегулювання конфронтації. Така тенденція може посприяти повноцінному відновленню перемовного процесу.
Як заявив прем'єрміністр Нікол Пашинян на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook у суботу, 5 грудня, заява Москви, Парижа і Вашингтона про намір продовжувати діалог в рамках Мінської групи ОБСЄ свідчить про можливість запуску повноцінного перемовного процесу.
"Спостерігається тенденція в плані відновлення перемовного процесу з карабаського питання. Зі спільною заявою виступили представники співголів Мінської групи ОБСЄ - глави МЗС Росії і Франції, заступник держсекретаря США. Були підтверджені готовність і бажання працювати разом над врегулюванням нагірнокарабаського конфлікту з метою відновлення повноцінного перемовного процесу", - підкреслив глави вірменського уряду.читайте такожЧому перемога Азербайджану к Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії
Нагадаємо, 3 грудня голови делегацій Росії, Франції і США у Мінській групі ОБСЄ закликали Вірменію і Азербайджан укласти угоду щодо Карабаху, яка повинна базуватися на заяві від 9 листопада. Баку і Єревану слід підготуватися до початку діалогу з питання всіх невирішених проблем.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Вірмено-азербайджанський збройний конфлікт загострився 27 вересня і завершився 9 листопада підписанням Вірменією, Азербайджаном і Росією спільної заяви про закінчення бойових дій.
- Згідно з домовленостями, Єреван передав під контроль Баку Агдамський, Кельбаджарський і Лачинський райони. На новій лінії розмежування та вздовж Лачинського коридору розміщуються російські миротворці.
- 1 грудня Росія і Туреччина підписали угоду про створення спільного центру щодо дотримання перемир'я, який знаходитиметься на території Нагірного Карабаху.
- 3 грудня у МЗС Вірменії заявили, що конфлікт у Карабасі буде завершено тільки після того, як міжнародне співтовариство надасть можливість корінному народу регіону право на самовизначення.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред