Рішення про підписання угоди з Азербайджаном і Росією про припинення військових дій у Нагірному Карабасі продиктовано позицією вірменської армії, яка вказала на неспроможність Вірменії продовжувати війну.
Про це заявив глава вірменського уряду Нікол Пашинян у вівторок, 10 листопада, під час прямого ефіру на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
За його словами, від армії Вірменії тривалий час надходили сигнали про необхідність зупинити бойові дії через низку проблем.
"Армія говорила, що треба зупинитися, є певні проблеми, для вирішення яких або не видно перспектив, або ресурси для їх вирішення вичерпані, і маємо проблеми", - сказав прем'єр.
Угоди підписані не в інтересах Вірменії, проте Єреван опинився у фактично безвихідному становищі і змушений був піти на поступки.читайте такожПрезидент Вірменії відхрестився від угоди з Путіним і Алієвим щодо Карабаху
"Але в іншому випадку, якщо б угода не була б підписана, це б негативно повпливало на нашу боєздатність", - додав Пашинян.
Також він підкреслив, що керівництво зіткнулося з проблемою керованості військ і передислокацією військових підрозділів в районі Нагірного Карабаху.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- У понеділок, 9 листопада, президент Росії Володимир Путін, президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян підписали угоду про встановлення миру у Нагірному Карабасі.
- Вірменія зобов'язується вивести війська з Нагірного Карабаху і передати Азербайджану контроль над Кельбаджарським, Агдамським і Лачинським районами. На лінії розмежування будуть розміщені російські миротворці.
- Президент Азербайджану Алієв заявив, що підписана угода максимально вигідна для Баку, тоді як Вірменія програла і фактично капітулювала.
- Пашинян відкидає звинувачення в капітуляції і стверджує, що особисто несе відповідальність за прийняте рішення.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред