Протести в Білорусі не вщухають з 9 серпня, коли відбулися президентські вибори. Але тепер влада країни боротиметься з тими, хто не згоден з їх результатами, по-іншому. Як заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, керівництво країни змінило тактику щодо учасників акцій протесту, що проходять в Мінську.
Про це пише Белта.
За словами Лукашенка, протестувальники поводяться нахабно.
"Погано, що хитаються по Мінську, погано, що поводяться нахабно. Але ми змінили тактику. Ми в спокійному режимі знайдемо кожного. Сучасні засоби дозволяють це робити, що ми, до речі, і робимо. І кожен відповість за свої діяння. Я тут не погрожую. Ми в цьому напрямку працюємо. І це дає певний ефект", - заявив Лукашенко.
Водночас президент Білорусі звернув увагу на те, як протести вплинули на думку людей.
"Наші люди раптом прозріли. Особливо мінчани раптом прозріли. Вони побачили, хто рветься до влади, хто може прийти до влади і що буде з країною. Вони зрозуміли, що вони можуть втратити. Мінчани кажуть у засобах масової інформації: не заснути вечорами, ночами, дітей не вивести на вулицю - побоюються, і так далі. Тобто люди побачили, що вони можуть втратити, і порівняли спокійний Мінськ і Мінськ, що вирує, нехай навіть по неділях", - додав Лукашенко.
Протести в Білорусі-про що повідомлялося раніше:
- 19 жовтня очільник Головного управління організованої злочинності та корупції (Гуопік) Міністерства внутрішніх справ Білорусі Микола Карпенков назвав протестувальників у країні фашистами. Також він заявив, що по-справжньому силу проти демонстрантів силовики в Білорусі ще не застосовували.
- 16 жовтня білоруські силовики пообіцяли "гуманно" застосовувати табельну зброю проти мітингувальників. Таку позицію вони пояснюють бажанням "захистити простих людей і дітей - щоб вони не бачили цієї вакханалії".
- 13 жовтня спікер із закордонних справ і політики безпеки в Європейській службі зовнішніх зв'язків Петер Стано заявив, що Європейський Союз може розширити санкції проти чиновників і представників влади Білорусі у разі застосування бойової зброї проти учасників протестів.
- 12 жовтня МВС Білорусі пригрозило застосувати бойову зброю проти протестувальників для підтримки порядку на вулицях Мінська.
Протести в Білорусі - про що важливо знати:
9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головну опонентку Світлану Тихановську - 10,1%.
Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
В Євросоюзі не визнали результати виборів і вирішили запровадити санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред