Європейський союз готовий ввести додаткові санкції проти Білорусі, у разі продовження репресій та насильства щодо демонстрантів.
Про це йдеться в заяві представника зовнішньополітичної служби ЄС Петера Стано з приводу загибелі учасника протестів у Мінську Романа Бондаренка, опублікованій на офіційному сайті ЄС.
"Це обурливий і ганебний результат дій білоруської влади, які не тільки прямо і жорстоко придушували власне населення, а й створили середовище, в якому можуть мати місце такі беззаконні насильницькі дії", - йдеться в заяві.
В Євросоюзі висловили солідарність з білорусами, які постраждали в результаті дій білоруської влади. Також в ЄС очікують, що влада припинить насильство і переслідування, а також звільнять всіх незаконно затриманих, в тому числі і політв'язнів, і проведуть незалежне розслідування зловживань владою.
читайте такожЛукашенко зробив заяву про нові вибори в Білорусі: названо умову
"Європейський Союз вже ввів санкції щодо 55 осіб, винних у насильницьких репресіях і залякуванні, і готовий ввести додаткові санкції", - додали в ЄС.
Нагадаємо, у Мінську 12 листопада помер 31-річний Роман Бондаренко, якого напередодні ввечері побили силовики. Чоловік був госпіталізований в реанімацію, його кілька годин оперували, проте врятувати не змогли.
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
- Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
- В Євросоюзі не визнали результати виборів і вирішили ввести санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
- 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
- 20 жовтня Лукашенко на зустрічі в СІЗО пообіцяв, що це його останній президентський термін.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред