Офіційний Баку отримав перевагу в питанні імплементації так званих "мадридських принципів" - плану мирного врегулювання, який був запропонований США, Францією і Росією.
Як заявив в ефірі телеканалу Україна 24 голова керуючої ради Центру досліджень безпеки СЕНСС Вадим Черниш, більше у військовому плані перемир'я вигідно вірменській стороні.
"В плані стратегічних речей, політичний тиск на обидві сторони починає нарощуватися – це означає, що можливості так швидко просуватися військовим шляхом в Азербайджану практично вже немає. Але Азербайджан вирішив зараз головну для себе проблему – він змінив статус-кво з імплементації цих принципів", - зазначив він.
Як пояснив Черниш, головне - розуміти, що було крок за кроком прописано в цих принципах: "Звільнення цих територій – це була передумова з боку вірменської та азербайджанської сторони, щоб перейти до інших пунктів. Вірменська сторона відмовлялася їх звільнити, вона говорила, що ніякого поетапного рішення, а лише комплексне рішення статусу Нагірного Карабаху. Виходить, Азербайджан зараз говорить: добре, ми вже важливу частину цих територій звільнили, які були козирною картою в розміні між сторонами для імплементації цих принципів".
Експерт зазначив, що тепер на переговорах змінюється статус-кво - для Азербайджану буде менш важливим рух з боку Вірменії щодо звільнення цих територій.
"Це зміна позицій на переговорах. Тепер у певних пунктах на переговорах (азербайджанці - ред.) будуть виходити з позиції сили", - заявив він.
читайте також"Ми йдемо до кінця": Алієв не виключив силового сценарію в Карабасі
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред