Організація об'єднаних націй закликає Азербайджан і Вірменію відновити перемовний процес в рамках Мінської групи ОБСЄ з метою встановлення сталого миру в регіоні. У ООН вітають домовленості від 9 листопада щодо Карабаху і готові надати регіону гуманітарну допомогу.
Про це в п'ятницю, 4 грудня, заявив представник генерального секретаря ООН Антоніу Гуттеріша Стефан Дюжаррік, коментуючи ситуацію з врегулюванням вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі, повідомляє ТАСС.
За його словами, Антоніу Гуттериш вважає, що Єреван і Баку повинні продовжити діалог в рамках Мінської групи ОБСЄ з метою забезпечення стійкого перемир'я у районі нагірнокарабаського конфлікту.
"Генеральний секретар ООН закликає Вірменію і Азербайджан відновити перемовини під егідою співголів Мінської групи ОБСЄ, щоб домогтися стійкого врегулювання, - зазначив Дюжаррік.читайте такожВійська Азербайджану підійшли до кордону Вірменії і висунули вимогу
Гуттеріш закликає Азербайджан і Вірменію, а також сторони, які впливають на ситуацію у Карабасі, співпрацювати з ООН і надати організації доступ для безперешкодного відвідування регіону. У ООН обіцяють надати гуманітарну допомогу жителям Карабаху.
Також Гуттеріш підтримав домовленості щодо Нагірного Карабаху від 9 листопада і підкреслив, що всі сторони повинні забезпечити їх виконання, включаючи частину з дотримання прав людини.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Найбільш серйозне за останні роки загострення вірмено-азербайджанського конфлікту сталося 27 вересня і завершилося 9 листопада підписанням Вірменією, Азербайджаном і Росією угоди про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі.
- Єреван передав під контроль Баку Агдамський, Кельбаджарський і Лачинський райони. На новій лінії розмежування та вздовж Лачинського коридору розміщені російські миротворці.
- 22 листопада у МЗС Франції зробили заяву про те, що перемовини щодо Карабаху повинні продовжитися в рамках Мінської групи ОБСЄ. У Парижі вважають, що сторонам слід врегулювати низку проблемних моментів, після чого можна буде перейти до обговорення статусу регіону.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред