Олександр Лукашенко затіяв історію з конституційною реформою в Білорусі лише з однією метою - залишити наступника.
На думку білоруського політолога Валерія Карбалевича, у Лукашенка є кілька варіантів, пише mk.ru.
"Лукашенко може сформувати Конституцію за казахстанським варіантом, де Назарбаєв залишився при Раді безпеки і перетягнув на себе повноваження президента. Тобто слабкий президент і сильний секретар Радбезу", - говорить експерт.
У той же час він не виключив другий варіант, при якому Лукашенко може поставити наступника.
"Я не допускаю сценарію при якому Лукшенко залишив би після себе хоч одного з синів. У Білорусі це сприймуть дуже негативно, народ не прийме жодної людини з прізвищем Лукашенко. Більш того, якщо говорити про його сина Віктора, то він не володіє такими сильними талантами, якими володіє батько і номенклатура його навряд чи прийме", - упевнений білоруський політолог.
У свою чергу політолог Андрій Суздальцев нагадав, що Лукашенко говорить про зміну Конституції останні п'ять років: "Він спробує передати владу віце-президенту, тобто синові Віктору. Два роки він буде цю тему обсмоктувати, а потім відбудеться передача влади. Тут кандидатура одна - тільки син".
читайте такожУльтиматум Тихановської: у Білорусі пояснили, що поховає режим Лукашенка
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
- Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
- В Євросоюзі не визнали результати виборів і вирішили ввести санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
- 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
- 20 жовтня Лукашенко на зустрічі в СІЗО пообіцяв, що це його останній президентський термін.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред