У понеділок, 12 жовтня, Євросоюз продовжив санкції проти Росії у справі Скрипалів і через використання хімзброї в Сирії.
Про це повідомляє РБК.
За інформацією, Рада Європейського Союзу продовжила на рік (до 16 жовтня 2021 року) санкції щодо Росії, які були запроваджені через застосування хімічної зброї.
Йдеться про використання хімзброї в Сирії, а також застосування нервово-паралітичної речовини з групи "Новачок" проти колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля і його доньки Юлії.
Обмежувальні заходи діють щодо дев'яти осіб. П'ять з них пов'язані з сирійською владою, а четверо причетні до атаки в Солсбері в березні 2018 році, зазначає Рада ЄС. Також під санкції потрапила одна організація-Центр наукових досліджень і розробок (SSRC) в Сирії, який, за твердженням ЄС, займається розробкою хімічної зброї.
Санкції передбачають заборону на в'їзд до ЄС для фізичних осіб, а також заморожування активів для фізичних та юридичних осіб.
Справа Скрипалів - що важливо знати:
4 березня 2018 року Сергій і Юлія Скрипалі були знайдені без свідомості в Солсбері. Згодом британські слідчі дійшли висновку, що Скрипалі постраждали від нервово-паралітичної отруйної речовини, названої "Новачок" (а-234).
Висновки британців підтвердила комісія Організації із заборони хімічної зброї.
Відповідальність за замах на Скрипалів британська влада поклала на Росію. У Москві відкидають ці звинувачення.
Санкції проти Росії - про що йшлося раніше:
- 23 вересня Міністерство фінансів США додало до санкційних списків вісім громадян і уродженців Російської Федерації, а також сім організацій з Росії та Фінляндії. Вашингтон звинувачує їх у втручанні в американські вибори, справи України та кібератаках.
- 26 серпня США розширили санкції проти Росії, до" чорного списку" потрапили 5 російських науково-дослідних інститутів.
- 20 липня держсекретар США Майк Помпео заявив, що главу Чечні Рамзана Кадирова внесли до списку санкцій.
- 16 липня США запровадили санкції проти трьох фізичних осіб і п'яти компаній, пов'язаних з Євгеном Пригожином, якого називають близьким до оточення президента РФ Володимира Путіна бізнесменом. Ембарго торкнулося компаній в Таїланді, Судані та Гонконзі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред