Лідери Вірменії, Азербайджану та Росії підписали спільний документ про припинення бойових дій в Нагірному Карабасі. Після підписання документа в Єревані почалися масові заворушення.
Тисячі протестувальників увірвалися в будівлю уряду Вірменії та почали розбивати там меблі й техніку. Крім того обурений натовп побив спікера Арарата Мірзояна. На даний момент він знаходиться в лікарні, передає Интерфакс.
Спікера виволокли зі службової машини, побили та кинули лежати закривавленим на асфальті.
"Арарат Мірзоян госпіталізований. Має травми. На щастя, загрози життю немає", - розповів пізніше керівник апарату прем'єр-міністра Вірменії Едуард Агаджанян.
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Мірзояну зробили операцію.
Водночас опозиційні фракції намагаються скликати позачергове засідання парламенту Вірменії та скасувати рішення про перемир'я. Також опозиція має намір відправити у відставку прем'єра Нікола Пашиняна.
"Ми намагаємося скликати позачергове засідання парламенту, але кількість опозиційних депутатів для цього недостатньо. Необхідна участь також щонайменше 25 депутатів з правлячої фракції. Для цього вони повинні бути впевнені у своїй безпеці, щоби прийти в парламент", - сказала депутат опозиційної фракції Процвітаюча Вірменія Наїра Зограбян, передає Інтерфакс-Україна.
Наїра Зограбян закликала всіх людей, які зібралися в будівлі парламенту, залишити її.
"Ми обговорюємо з юристами, наскільки парламент уповноважений анулювати цю угоду, або рішення, або заяву щодо Карабаху. На порядку денному перебуває і питання відставки прем'єра Нікола Пашиняна", - зазначила Зограбян.
Конфлікт у Нагірному Карабасі - про що раніше повідомляв Главред:
- Збройне протистояння між Вірменією та Азербайджаном в районі Нагірного Карабаху загострилося вранці 27 вересня. Єреван звинуватив Баку в ракетних ударах по контрольованих невизнаною республікою НКР територіях, в Азербайджані заявили про Вірменську провокацію та оголосили про початок контрнаступної операції.
- Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян стверджував, що єдиним способом врегулювання нагірно-карабаського конфлікту є введення російських миротворців в зону бойових дій.
- 9 листопада прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання заяви з президентами Росії та Азербайджану про припинення війни в Нагірному Карабасі з опівночі 10 листопада.
- Згідно з документом, в Нагірному Карабасі терміном на п'ять років розмістять близько двох тисяч російських миротворців.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред