Ердоган оголосив про допомогу у вирішенні конфлікту Росії та України і назвав головні цілі Анкари

Туреччина готова докласти максимум зусиль для встановлення миру між Москвою та Києвом, сказав Реджеп Ердоган.

Ердоган
Туреччина готова надати підтримку, щоб знизити напруженість між Росією та Україною - Ердоган / Reuters

Туреччина продовжує уважно спостерігати за ситуацією в Україні та на її кордонах. Мета Анкари - збереження стабільності і відсутність напруженості в регіоні. Турецька держава може надати підтримку в питаннях врегулювання російсько-українського конфлікту і налагодити діалог з державами. Анкара готова докласти максимум зусиль і взяти участь у перемовинах у будь-якому форматі. Про це заявив глава держави Реджеп Ердоган.

У ефірі телеканалу NTV він розповів про те, що турецька влада продовжує стежити за ситуацією з Україною і ставить перед собою завдання стабілізації ситуації в регіоні. Туреччина готова допомогти Москві та Києву у врегулюванні конфлікту і налагодженні комунікації.

читайте такожАнкара замість Мінська: чому Україна ризикує, погоджуючись на посередництво Ердогана"Ми уважно стежимо за подіями в Україні і поруч з нею. Ми хочемо, щоб напруженість не посилювалася, і в регіоні зберігалася стабільність. Туреччина готова надати підтримку, щоб знизити напруженість між Росією і Україною, яка в останні тижні загострилася, і налагодити канал діалогу", - сказав Ердоган.

Також він додав, що якщо Кремль та Банкова погодяться з ініціативою Туреччини, Анкара готова стати посередником у перемовинах держав у будь-якому форматі. Причому турецька сторона готова докласти максимум зусиль для встановлення миру в регіоні.

"За згодою обох сторін ми можемо запропонувати сприяння, посередництво або підтримку в будь-якому форматі. Звичайно, ми без вагань готові робити все, що в наших силах, заради миру в цьому районі", - підкреслив Реджеп Ердоган.

Дивіться відео ТСН - Туреччина підтримує прагнення України вступити до НАТО

Ердоган готовий стати посередником у перемовинах Зеленського та Путіна

Президент Туреччини Реджеп Ердоган 29 листопада зробив заяву, згідно з якою Анкара готова надати допомогу у врегулюванні збройної конфронтації Москви та Києва. За його словами, турецькій державі вдалося встановити контакти і з Банковою, і з Кремлем. Причому Ердоган готовий особисто виступити посередником у перемовинах Зеленського та Путіна.

Російські ЗМІ отримали відомості, згідно з якими Ердоган запропонував провести саміт щодо Донбасу за участю України, РФ і Туреччини. Однак прессекретар Кремля Дмитро Пєсков сказав, що Москва не згодна на проведення такого заходу, оскільки Росія не визнає себе стороною конфлікту.

В Офісі Зеленського схвалили ініціативу Ердогана щодо перемовин з Росією і подякували за підтримку. На Банковій також закликали Москву не відмовлятися від пропозиції Анкари щодо вирішення російсько-українського військового конфлікту.

Російську позицію підтвердила і представниця МЗС РФ Марія Захарова. Вона сказала, що Москва не бачить Туреччину в якості посередника в перегмовинах щодо Донбасу. За її словами, учасниками конфронтації, мовляв, є тільки "Київ і Донецьк з Луганськом".

Главред рекомендує:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти