Офіційному Києву слід дотримуватися політики нейтралітету і не підтримувати на дипломатичному рівні жодну зі сторін вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі. Однак Україні може бути ближча позиція Азербайджану.
Про це заявила експерт у сфері міжнародної політики Юлія Осмоловська у ефірі телеканалу Україна 24.
За її словами, Київ наразі стоїть на правильній позиції, дотримуючись нейтралітету, тому що на сході нашої країни зараз триває конфлікт.
Однак, як стверджує експерт, з часом дотримуватися нейтральної позиції стане складніше. Теоретично, Україні ближче позиція Баку – Нагірний Карабах, згідно з міжнародним законодавством, є територією Азербайджану. Однак невизнану НКР контролює Вірменія.читайте такожПашинян розповів, про що його просив Алієв щодо Карабаху у 2018 році
"Утримувати нейтралітет буде дуже складно. Але якщо говорити гіпотетично, що у нас симпатії до будь-якої зі сторін, то більш знайомою для нас є ситуація Азербайджану, тому що Нагірний Карабах у світі визнано територією Азербайджану, яка втратила контроль азербайджанської влади і зараз утримується під контролем Вірменії. Багато таких моментів, які схожі на ситуацію на сході України, тому позиція Азербайджану в цьому плані їй ближча", - підкреслила Осмоловська.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Війна Азербайджану і Вірменії у Нагірному Карабасі спалахнула з новою силою вранці, 27 вересня. Єреван звинуватив азербайджанських військових в обстрілі територій невизнаної НКР, тоді як Баку заявив про провокацію Вірменії. У зв'язку з цим Азербайджан почав контрнаступальну операцію.
- Вірменія оголосила воєнний стан і військову мобілізацію на території країни.
- Азербайджан також заявив про воєнний стан в країні з понеділка, 28 вересня.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган підтримав Азербайджан і закликав Вірменію вивести свої війська з території Нагірного Карабаху.
- У Вірменії заявляють, що Єревану доводиться воювати не тільки з Азербайджаном, але і Туреччиною, яка, на думку вірменської сторони, підтримує Баку не тільки політично, а й у військовій сфері.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв підкреслив, що конфлікт припиниться тільки в тому випадку, якщо ООН прийме резолюцію щодо виведення вірменських військ з Нагірного Карабаху.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред