Обвал цін на нафту став ганьбою для Росії - Financial Times

Західні аналітики відзначають, що Кремль не зміг запобігти кризі в галузі.
нафту, Росія
Росія не змогла запобігти падіння ціни на нафту / Reuters

Світові експерти висловлюють думку, що договір про скорочення постачань нафти, укладений Саудівською Аравією і Росією, не зміг запобігти ситуації, коли ціна на нафту пішла в мінус, тому для країн це стало ганьбою.

"Негативні ціни на нафту – це ганьба для Саудівської Аравії і Росії, які ще тиждень тому домовилися про найбільш скоординоване скорочення поставок за всю історію, а також для Дональда Трампа, який підштовхнув їх до цієї угоди", – пише Financial Times.

За словами аналітиків, для балансу ціни тепер важливо скорегувати дисбаланс між попитом і пропозицією.

"Аналітики кажуть, що під час карантину і збільшення безробіття США щоденно виробляє на 2 мільйони барелів нафти більше, ніж вимагають нафтопереробні заводи. Сховищ для зберігання надлишку немає. Поки не зникне цей дисбаланс, ціни будуть низькими і непередбачуваними", – пише видання.

Видання New York Times у статті констатує, що ще тиждень тому ціни на нафту вселяли оптимізм, проте договір ОПЕК не зміг реанімувати галузь.

"Аналітики очікують, що споживання нафти скоротиться на 29 мільйонів барелів на день у квітні, це втричі більше тих скорочень, які обіцяла ОПЕК і її союзники", – сказано в матеріалі.

читайте такожЧому падіння цін на нафту - катастрофа для УкраїниЕксперти відзначають, що в світі вже видобувається таку кількість нафти, що її буквально ніде зберігати – це 100 мільйонів барелів на день. За словами аналітиків, 60 відсотків доступного об'єму для зберігання нафти вже заповнені.

"Закриття нафтових родовищ і потім їх запуск, коли відновиться попит, вимагає дорогих людських ресурсів та обладнання. Родовища не завжди відновлюють закрите виробництво. А деякі компанії продовжують викачувати нафту, навіть якщо втрачають гроші, щоб заплатити відсотки від боргів і вижити", – пише New York Times.

Як раніше повідомлялося, ціна на нафту WTI впала спочатку до 0, потім до мінус 40 доларів – і продовжує падати на торгах 20 квітня 2020.

Нагадаємо, Юрій Романенко, відомий експерт і керівник політичних програм Українського інституту майбутнього розповів, чому катастрофічне падіння цін на нафту в усьому світі може в перспективі завдати серйозної шкоди українській економіці.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти