У Європейській комісії прийняли рішення оновити список іноземних порталів, які містять піратський контент, і додати до нього ще одну категорію - проблемні соціальні мережі, яку поповнили Telegram і Вконтакте.
Єврокомісія веде подібний список з 2018 року. І тільки в цьому році в документі з'явився розділ про соціальні мережі, куди потрапили ВК і Telegram. Ресурси звинувачують в тому, що вони недостатньо ретельно реагують на скарги, пов'язані з поширенням на їх майданчиках піратського контенту.
"Зацікавлені сторони повідомляють про недостатні дії Telegram у відповідь на повідомлення про порушення", - відзначається у документі ЄК.читайте такожВідомий хакер назвав мінуси Telegram: який месенджер краще
Згідно з офіційною позицією месенджера Telegram, адміністрація ресурсу протягом доби повинна видаляти порушуючий правила контент.
ВКонтакте звинувачують в тому, що користувачі соціальної мережі можуть через пошук отримати несанкціонований доступ до контенту, який захищено авторським правом.
Підкреслюється, що потрапляння компаній до списку ЄК є сигналом всім ресурсам переглянути свою політику в напрямку інтелектуальної власності. При цьому юридичної сили у такого списку немає.
Вконтакте новини
- Російська соціальна мережа Вконтакте в січні 2018 року була внесена Міністерством торгівлі США до списку піратських ресурсів.
- У травні 2018 року роботу ВК заборонили на території України. У вересні 2020 року секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що в країні будуть ставити на облік в правоохоронних органах громадян, які користуються російською соцмережею Вконтакте.
- 14 грудня нардепа від Слуги народу Тетяна Циба піддала критиці таку ідею і заявила, що реалізація цих заходів не виглядає реалістичною.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред