Війна в Карабасі не вщухає. У неділю, 4 жовтня, міноборони Азербайджану повідомило про ракетний обстріл з вірменського боку міст Тертер і Горадіз, розташованих поблизу лінії зіткнення.
Про це повідомляє РИА Новости в Telegram.
Водночас міноборони Вірменії заявило, що під обстрілом в Степанакерті опинилися і цивільні об'єкти.
Трохи згодом влада невизнаного Карабаху заявила, що після обстрілу Степанакерта завдали ударів по військових об'єктах у низці міст Азербайджану, знищений військовий аеродром в Гянджі.
Після чого міноборони Азербайджану заявило про обстріл міста Гянджі вірменською стороною.
Крім того, президент Карабаху заявив, що Степанакерт обстрілюється з систем "Полонез" і "Смерч".
Зазначимо, столицю Нагірного Карабаху не припиняли обстрілювати і вночі, по місту було випущено вже кілька снарядів. Перестрілки тривають і з ранку.
Як підтвердили в МЗС Нагірного Карабаху, Степанакерт піддався ракетному обстрілу. Своєю чергою, Азербайджан повідомляє про такі ж дії з боку Степанакерта в містах Тертер і Фізулі. Міноборони країни заявило, що армія вживає адекватних заходів у відповідь.
Крім того, генпрокуратура Азербайджану повідомила про ще двох убитих і чотирьох поранених мирних жителів унаслідок обстрілів.
Таким чином, кількість загиблих зросла до 21, а поранених — до 67 осіб.
Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія знаходяться у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали бішкекський протокол щодо перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується і офіційний Київ.
Війна в Карабасі - про що йшлося раніше:
- 4 жовтня в міноборони Вірменії заявили, що дії Азербайджанських ЗС вказують на підготовку ними нового наступу.
- 2 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Туреччину у нападі на Нагірний Карабах 27 вересня. Згідно з позицією Єревана, військове керівництво Туреччини і перекинуті Анкарою найманці з Сирії беруть участь в азербайджано-вірменському конфлікті в районі невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки.
- 30 вересня у МЗС Росії заявили, що до зони нагірно-карабаського конфлікту перекидають незаконні збройні формування із Сирії та Лівії. У зв'язку з цим Москва закликає зацікавлені держави вжити заходів щодо недопущення участі іноземних найманців у конфлікті та їх негайного виведення з регіону.
- 29 вересня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Туреччина шукає привід для широкого залучення в конфлікт в Нагірному Карабасі.
- 29 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Туреччина не є стороною конфлікту в Нагірному Карабасі, але відіграє стабілізаційну роль.
- Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану почалися запеклі бої.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред