Азербайджан дозволив продовжити до 25 листопада термін виведення вірменського населення з Кяльбаджарського району, який знаходиться тепер під контролем азербайджанської армії.
Про це заявив помічник президента Азербайджану, завідувач відділу з питань зовнішньої політики Адміністрації президента Хікмет Гаджієв, передає 1news.az.
Відповідне рішення ухвалили, "виходячи з принципів гуманізму", на прохання вірменської сторони, про яке повідомив азербайджанському лідеру Ільхаму Алієву президент Росії Володимир Путін.
"У зв'язку зі складнощами, що виникли у вірменської сторони, і виходячи з принципів гуманізму, Азербайджан вирішив дати додаткові десять днів Вірменії на виведення збройних сил і мирного населення з Кельбаджарського району – дата передачі району Азербайджану тепер не 15, а 25 листопада", - заявив Гаджієв.
За його словами, складнощі пов'язані з тим, що з Кельбаджарського району до Вірменії веде лише одна дорога з обмеженою пропускною здатністю, також виникли складні погодні умови.
Як повідомляв Главред, На виїзді з Нагірного Карабаху утворилося безліч дорожніх заторів. З районів, захоплених Азербайджаном, масово виїжджають вірмени.
При цьому жителі Карвачара рятують не лише своє майно, а й викопують останки своїх рідних і близьких -щоб уберегти могили від осквернення.
Згідно з мирною угодою між Баку і Єреваном, Кельбаджарський район повинен відійти Азербайджану.
Війна за Нагірний Карабах 2020 - що було раніше:
- 9 листопада президент Азербайджану Ільхам Алієв, президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підписали договір про припинення військових дій в районі Нагірного Карабаху.
- Згідно з домовленостями, Вірменія взяла на себе зобов'язання щодо виведення військ з Карабаху, передачі Баку Кельбаджарського, Агдамського і Лачинського району, а також забезпечення через свою територію транспортного коридору з Нахічеванню.
- Крім того в Нагірному Карабасі терміном на п'ять років розмістять близько двох тисяч російських миротворців.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред