Президент Азербайджану Ільхам Алієв розповів про своє бачення мирного вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі.
Як заявив він в інтерв'ю РБК, для мирного вирішення конфлікту Баку і Єреван сядуть за стіл переговорів за підтримки Мінської групи ОБСЄ.
Алієв підкреслив, що азербайджанська сторона готова зробити це "вже завтра".
"Військова частина, або ж її перша частина, підійшла до кінця. Зараз ми вийшли на політичне врегулювання, яке забезпечить, що ми дійдемо до кінця і отримаємо те, що нам по праву належить", — зазначив він.
За словами азербайджанського лідера, головний фактор міцності режиму перемир'я полягатиме в тому, що Вірменія повинна змиритися з тим, що ці території (Нагірний Карабах, - ред.) належать Азербайджану.
"Що вона [Вірменія] їх більше ніколи не побачить і не буде робити ніяких спроб відбивати це військовим шляхом", — додав Алієв.
читайте такожМирні переговори щодо Карабаху: Алієв поставив Єревану ультиматум
Нагадаємо, напередодні Алієв заявив про звільнення ще 9 населених пунктів в в ході боїв в Нагірному Карабасі.
Сьогодні опівдні в Нагірному Карабасі набула чинності угода про припинення вогню. Однак Вірменія і Азербайджан відразу після початку перемир'я заявили про обстріли.
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред