Лідер Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що республіка готова негайно зупинити бойові дії в Нагірному Карабасі, але за умови, що Вірменія припинить вогонь.
Азербайджан повернеться за стіл переговорів, якщо Вірменія погодиться "з базовими принципами, визначеними Францією, Росією і США, принципами, з якими ми самі погодилися", заявив Алієв в інтерв'ю газеті Le Figaro.
"Ми готові припинити дії хоч сьогодні. Я вже заявляв це під час переговорів у Москві 10 жовтня. Для досягнення цього достатньо буде, щоб Вірменія припинила вогонь. Саме після цього настане час діяти для дипломатів", - сказав президент Азербайджану.
Водночас очільник МЗС Вірменії Зограб Мнацаканян заявив про виняткову єдність позицій США, Росії і Франції щодо ситуації в Нагірному Карабасі. Він сказав про це під час виступу у п'ятницю, 23 жовтня, у Вашингтонській Атлантичній Раді, повідомляє ТАСС.
За його словами "дуже-дуже важливо", що зусилля США значною мірою консолідовані зі спільними зусиллями співголів мінської групи: Франції, Росії.
Війна в Карабасі - про що йшлося раніше:
- 23 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив про звільнення від вірменської окупації ще 13 населених пунктів у Нагірному Карабасі.
- 23 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оцінив можливість введення російських "миротворців" до Нагірного Карабаху. За його словами, Вірменію влаштовує такий сценарій.
Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.
27 вересня збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред