У рамках перемовин щодо встановлення режиму припинення вогню між Вірменією та Азербайджаном, які проходили у Москві з 9 по 10 жовтня, сторони домовилися про виведення Вірменських військовослужбовців із зони конфлікту у Нагірному Карабасі.
Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв у інтерв'ю телеканалу РБК.
За словами азербайджанського президента, Баку не вимагає від Єревана абсолютних поступок, оскільки у Азербайджані розуміють слабкість правління Нікола Пашиняна у Вірменії. Однак в узгодженій в рамках перемовин заяві йдеться про виведення вірменських військ з Нагірного Карабаху.
"У рамках консультацій ми не пішли на те, щоб вимагати від них за столом перемовин повної капітуляції. Ми розуміємо, що режим Пашиняна досить вразливий... Тому ми не стали наполягати на конкретних датах в рамках тієї заяви, яка була узгоджена. Але це передбачає, безумовно, узгоджене виведення вірменських окупаційних сил з нашої території", - сказав Алієв.читайте також"Вірменія повинна змиритися": Алієв назвав умови перемир'я у Нагірному Карабасі
Також він підкреслив, що в домовленостях зафіксована послідовна деокупація Вірменією 7 районів, які належать Азербайджану.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Загострення збройного протистояння між Вірменією та Азербайджаном у Нагірному Карабасі сталося вранці, 27 вересня. Сторони звинуватили один одного в порушенні режиму перемир'я, після чого у Баку почали контрнаступальну операцію.
- В результаті мирних перемовин Баку і Єревана в зоні конфлікту в НКР мало настати перемир'я з 12:00 10 жовтня, однак сторони виступили зі звинуваченнями у зриві режиму припинення вогню.
- Глава невизнаної республіки Нагірний Карабах Араїк Арутюнян пообіцяв у разі зриву Азербайджаном перемир'я звернутися до Вірменії з проханням визнати незалежність НКР.
- Прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян закликав вірмен по всьому світу просити міжнародне політичне співтовариство про надання Нагірному Карабаху статусу незалежної держави.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред