З моменту ескалації конфлікту Азербайджану і Вірменії у Нагірному Карабасі азербайджанським військам вдалося взяти під контроль близько 40 населених пунктів невизнаної Нагірно-Карабаської республіки.
Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв у інтерв'ю турецькому телеканалу NTV.
За його словами, азербайджанська контрнаступальна військова операція у Нагірному Карабасі триває. У Баку мають намір зробити нові заяви вже незабаром.
"Наша успішна операція триває. До сьогоднішнього дня звільнено близько 40 або більше населених пунктів - міст і сіл, і найближчим часом будуть чергові радісні новини", - сказав глава держави.
Також він підкреслив, що у Баку вважають військово-політичний шлях найбільш оптимальним варіантом врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі. Азербайджанська армія буде просуватися в районі невизнаної НКР допоки, доки Вірменія не почне дотримуватися перемир'я.читайте такожВійна у Карабасі: Росія назвала шлях вирішення конфлікту і захотіла "втрутитися"
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Збройна конфронтація Азербайджану і Вірменії у Нагірному Карабасі спалахнула з новою силою вранці, 27 вересня. Єреван і Баку звинуватили один одного в порушенні режиму припинення вогню, після чого азербайджанська сторона заявила про початок контрнаступальної військової операції.
- Сторони домовилися 10 жовтня про перемир'я, проте воно не тривало і години. Оборонні відомства Вірменії та Азербайджану висунули двосічні звинувачення в порушенні домовленостей.
- Військову операцію Азербайджану у Нагірному Карабасі підтримує Анкара. Президент Туреччини Реджеп Еродоган закликав США, Францію і Росію завершити мирні перемовини передачею Карабаху під контроль Азербайджану.
- У США зробили заяву про забезпечення Туреччини підкріплення Азербайджану. Вашингтон закликав Анкару припинити втручання у нагірно-карабаський конфлікт.
- Кремль не виключає розміщення у Нагірному Карабасі миротворчого контингенту, однак підкреслює, що таке рішення має бути узгоджене з Баку і Єреваном.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред