"Нижче країн другого світу": політолог розповів про курс путінської епохи

Після внесення змін у конституцію РФ курс путінської епохи продовжиться, попередив експерт.

Експерт вважає, що путінська епоха веде Росію в клуб держав нижче країн другого світу – Новини Росії
Путінська епоха веде Росію в клуб держав нижче країн "другого світу", вважає експерт / Reuters

Російський політолог Дмитро Орєшкін вважає, що після внесення змін до конституції Російської Федерації президент країни Володимир Путін зможе технічно оформити свій новий статус у владі.

Продовжиться курс путінської епохи, а вона веде РФ в клуб держав, які нижче країн "другого світу", розповів експерт на чаті в Главреді.

За словами співрозмовника, змінивши конституцію, глава Росії зможе технічно оформити свій новий статус у владі.

"Зовсім неважливо – яким чином, яким буде технічне рішення. Від влади він відійти не може з цілої низки причин. Тому курс путінської епохи продовжиться. А вона веде Росію в клуб країн якщо не "третього світу", то вже точно нижче країн "другого світу", - заявив Орєшкін.

Експерт додав, що цей процес і зараз йде, просто його не зауважують російські громадяни, які перебувають під впливом "одурманюючої пропаганди".

"Росія поступово стає гравцем рівня Туреччині, тобто регіональною політичною державою, не глобальною. Її роль стає все менш і менш значущою", - вважає він.

Політолог зазначив, що цей процес буде тривати, незалежно від того, що буде з конституцією Росії.

"Після розмов з людьми у мене склалося враження, що ця ідея (внесення змін до конституції - Ред.) викликає нерозуміння і навіть розчарування, тому що, як мінімум, половина людей усвідомлюють, що мова йде про переформатування політичних документів для того, щоб Володимир Путін міг і далі залишатися при владі", - сказав Орєшкін.

Експерт підкреслив, що є люди, які це схвалюють. "Але у групи громадян Росії, яка постійно зростає, накопичуються питання і роздратування: вони не відчувають, що жити стає краще, але відчувають, що люди у владі стурбовані продовженням свого перебування на вершині", - поділився він.

Співрозмовник вважає, що 2020 рік стає роком усвідомлення, розчарування, когнітивного дисонансу, оскільки заявлені Путіним цілі не досягнуті, і тому змінюються правила гри, а це не викликає захвату.

Орєшкін впевнений, що росіяни, які незадоволені змінами до конституції, запропонованих Путіним, не будуть почуті.

"Проте це невдоволення і роздратування навряд чи у щось виллється. Буде приблизно так само, як у пізню брежнєвську епоху, коли більшість населення над Брежнєвим (радянський лідер Леонід Брежнєв - Ред.) сміялося, але розуміло, що змінити нічого не можна, і тоді з'являлися анекдоти та різні розмови", - заявив політолог.

Нагадаємо, Володимир Путін 21 січня вніс до Держдуми проект, яким передбачено внесення поправок до конституції РФ. Ряд експертів вважають, що за допомогою зміни конституції Путін хоче зберегти владу.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти