В анексованому Росією Криму через зламані водозабори дефіцитна вода йде в море. Відповідне відео виклала в Twitter користувач із ніком RoksolanaToday & Кримua. Це відбувається на тлі тривалих посух і постійної нестачі питної води на півострові.
"Ялта стежить водичкою, яка витікає. Ось стільки води в Уч-Коші (ущелині, де знаходиться так званий перший водозабір. - Ред.). Водозабір працює, але..."- йдеться в коментарі під відео.
На записі чутно, як місцевий житель скаржиться на несправні водозабори.
Відомо, що у водосховищах природного стоку в окупованому Росією Криму накопичилося в 2,4 раза менше ресурсу, ніж було рік тому. І це з урахуванням того, що вони почали трохи заповнюватися в січні за рахунок минулих опадів і танення снігу.
читайте такожПовернення Криму і Донбасу: експерт оцінив шанси на перемогу України над Росією
Загальний сумарний запас води у водосховищах природного стоку до початку лютого склав 36,052 млн куб.м, що на 48,875 млн куб. м менше, ніж рік тому, повідомило кримське управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища.
Через дефіцит води в серпні 2020-го її почали подавати за графіком (по годинах) в Сімферополі і ще 39 населених пунктах поблизу.
В середині грудня на такий же режим перейшла Ялта з навколишніми селищами. В Алушті та Білогірську знижують тиск в трубах ночами, Євпаторія залишилася без гарячого водопостачання, а влада Севастополя через дефіцит оголосила режим підвищеної готовності.
Засуха в Криму
- Ще восени жителям Криму стали подавати воду за графіком з метою економії водного ресурсу.
- У жовтні у президента Володимира Зеленського заявили, що за даними офісу глави держави на осінь, води для потреб населення на півострові достатньо.
- На початку грудня "експрокурор Криму" Наталія Поклонська розповіла, що на півострові з кранів тече "смердюча і іржава вода".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред