Для деокупації Криму потрібні дієвіші міжнародні кроки. Зокрема, санкції за порушення прав людини, заявив президент України Володимир Зеленський.
"Наші оцінки ситуації в окупованому Криму, які стосуються систематичних порушень прав людини, збігаються. Я вдячний за послідовну політику Європейського Союзу про невизнання незаконної анексії Криму. Водночас потрібні дієвіші міжнародні кроки. Питання Криму має бути винесене на міжнародний порядок денний", - зазначив Зеленський під час спільного брифінгу з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.
Він також розповів про те, що влітку пройде саміт Кримської платформи в Києві і запросив Мішеля взяти участь.
"Нещодавно ЄС ухвалив новий санкційний режим за порушення прав людини. У зв'язку з цим я запропонував запровадити такі ж санкції проти тих, хто здійснює свавілля на окупованому півострові. Це могло б стати потужним внеском Брюсселя в діяльність Кримської платформи", - додав Зеленський.
Кримське питання - про що йшлося раніше:
- 26 лютого президент США Джо Байден заявив, що офіційний Вашингтон ніколи не визнає окупований Крим територією Росії. Штати продовжують працювати над тим, щоб притягнути РФ до відповідальності за її зловживання і агресію щодо Києва. США шанують мужність учасників Революції 2014 року і вірять у прагнення України до мирного і демократичного майбутнього.
- 26 лютого президент Володимир Зеленський подякував лідеру США Джо Байдену за підтримку України та невизнання російської анексії Криму. Він запевнив, що українці високо цінують підтримку американської держави.
- 1 березня прессекретар глави Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія не здійснювала анексію Криму, півострів на законних підставах возз'єднався з РФ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред