Зеленський і посли G7 домовилися, як вийти з конституційної кризи

20 листопада 2020, 11:09оновлено 20 листопада 2020, 18:14
248
Дипломати наголосили на важливості продовження антикорупційних реформ.
Зеленський
Володимир Зеленський / УНІАН

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з послами Великої сімки (G7).

За результатами зустрічі сторони досягли угоди, що для продовження антикорупційних реформ в Україні потрібен чесний і прозорий відбір суддів Конституційного Суду. Про це йдеться на сторінці послів країн G7 в Twitter.

Зазначається, що дипломати G7 підтвердили "крайню необхідність" дій з подолання негативних наслідків рішень КСУ та уникнення подальшого відкату антикорупційних реформ.

"Обидві сторони зійшлися на необхідності забезпечити чесний і прозорий відбір суддів КСУ. Це історична можливість домогтися проведення такої судової реформи, яка відповідає очікуванням українського народу", - йдеться в повідомленні.

Зеленський і посли G7 домовилися, як вийти з конституційної кризи

Під час зустрічі Зеленський розповів послам, що до кінця року планує зробити наступне:

  • відновити кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях;
  • повернути всі контрольні функції Національному агентству із запобігання корупції;
  • вирішити питання Конституційного Суду.

"Я категорично не сприйняв нещодавнє рішення Конституційного Суду про скасування частини положень антикорупційного законодавства. Воно фактично "обнулило" всю систему боротьби з корупцією", - цитує Зеленського Офіс президента.

Конфлікт з КСУ - що було раніше

  • Конституційний суд 27 жовтня ухвалив рішення про визнання неконституційності статті Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
  • Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції проводити моніторинг електронних декларацій і зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
  • Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект № 4288, відповідно до якого припиняються повноваження всіх діючих суддів Конституційного Суду України.
  • Фактично внесення законопроекту в такій редакції може бути підставою для імпічменту президента Зеленського, заявив юрист Ростислав Кравець. За його словами, "запропонований законопроект неконституційний".
  • Голова КСУ Олександр Тупицький закликав владу врегулювати конфлікт і звернувся до президента Володимира Зеленського та спікера Ради Олександра Разумкова з проханням про переговори.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти