З 1 жовтня набуває чинності закон щодо здійснення габаритно-вагового контролю, який дозволить притягати порушників до відповідальності, в тому числі у випадках, коли ці порушення зафіксовано фото-, кіно- чи відеозйомкою або в автоматичному режимі пунктами габаритно-вагового контролю.
Про це повідомляє Укравтодор.
Штрафи на водіїв будуть накладатись також за відмову від зупинки на вимогу представників Укртрансбезпеки та недостовірні відомості про габарити та вагу вантажу у накладних.
В Укравтодорі наголошують, що закон допоможе зберегти від руйнування дороги, покращить безпеку дорожнього руху та сприятиме зменшенню кількості ДТП.
З 2020 року майданчики зважування-в-русі (WiM) встановлюють на ключових дорогах, які дорожники відновлюють за програмою президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" по всій країні. До кінця року таких комплексів повинно стати 102.
Наразі система WiM працює у тестовому режимі, а усі дані з доріг передаються до Укртрансбезпеки.
"Майданчик перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово у режимі реального часу за допомогою обладнання, яке монтується в верхньому шарі покриття автомобільних доріг або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів. Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках. Автоматично зчитується номерний знак, габаритні розміри, загальна маса, навантаження на кожну вісь та кожне колесо окремо, кількість осей, швидкість руху тощо. Вплив людського фактору відсутній", — зазначається у повідомленні Укравтодору.
Реалізація програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" у 2021 році передбачає відновлення 4500 км національних та 2000 км місцевих доріг. А габаритно-ваговий контроль має сприяти, щоб вони після відновлення прослужили довше.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред