Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що в 2020 році знімають дуже мало фільмів українською мовою, тому дана проблема вимагає екстреного вирішення.
"На жаль, бачимо тенденцію значного зниження кількості фільмів, які знімаються українською мовою, що, на моє переконання, свідчить про необхідність посилення державної підтримки українського кінематографа", - написав чиновник у Facebook.
За словами мовного омбудсмена, важливо забезпечити належне фінансування українського кінематографа, а також прозорі умови конкурсу для авторів. Він підкреслив, що фінальний продукт повинен відповідати національним інтересам України.
читайте такожКабмін призначив нового мовного омбудсменаУ Держкіно додали, що в 2019 році зняли, озвучили, дублювали 523 фільми українською мовою або з відповідними субтитрами. Станом на 1 жовтня 2020 року подібних робіт всього 286. Всього минулого року зняли державною мовою 159 фільмів (30,9% від загального числа на рік), а в нинішньому – 34 відеороботи (11,8%).
Кремінь констатував, що відповідно до закону Про забезпечення функціонування української мови як державної з 16 липня 2021 року мовою розповсюдження і демонстрування фільмів в Україні буде виключно державна мова.
Мовне питання
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розіслала офіційні листи керівникам теле і радіокомпаній з проханням пояснити їх редакційну політику щодо обов'язкової частки звучання в ефірі української мови.
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заснувала позапланову перевірку телеканалу Прямий у зв'язку з тим, що його ведучий Матвій Ганапольський дозволив собі використовувати ненормативну лексику в прайм-тайм.
У Верховній Раді IX скликання зареєстрували законопроект № 4188 "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"" щодо протидії інформаційній війні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред