Яворівський полігон, вихід на Крим і Полісся: Золотарьов назвав цілі РФ для удару ядерною зброєю

За словами експерта, до тактичного ядерного удару Путіна може спонукати чергова військова поразка.

ядерна зброя, Андрій Золотарьов
Ризик удару РФ тактичною ядерною зброєю доволі високий - Андрій Золотарьов / колаж УНІАН, Getty Images

У Росії може бути кілька цілей для нанесення ядерного удару по Україні. Про це в інтерв'ю Главреду розповів політолог, директор аналітичного центру" Третій сектор " Андрій Золотарьов.

"У нульові один російський письменник в операції "Механічний апельсин", де він розписував війну Росії з Україною, писав про ядерний вибух над Поліссям. Мовляв там малозаселена територія, масових жертв не буде, але електромагнітний імпульс здатний "покласти" всю електроніку в околицях. Є Яворівський полігон, є південь Херсонської області", - пояснив експерт.

За його словами, до тактичного ядерного удару Путіна може спонукати чергова військова поразка.

"Припустимо, якщо ЗСУ скинуть Російський плацдарм на правому березі Дніпра і створиться загроза виходу на кримські перешийки. Тоді ризик застосування тактичної ядерної зброї стане цілком реальним. Поки це, скоріше, загроза, хоча всі звернули увагу на те, що і Медведєв, і Путін говорили: "Ні, це не блеф". Але ось цю конструкцію політтехнологи, які займалися спічрайтингом, прекрасно знають - все рівно навпаки", - зазначив Золотарьов.

Раніше Главред писав, що ядерний шантаж Кремля, ймовірно, має на меті залякати Україну і країни Заходу. Якби Росія дійсно хотіла завдати ядерного удару по Україні, то робила б це "тихо і без шуму". Таку думку в інтерв'ю Главреду озвучив президент Центру глобалістики Стратегія ХХІ, експерт з питань енергетики Михайло Гончар.

У той же час, за даними Financial Times, до погроз і шантажу ядерною зброєю президента Росії Володимира Путіна у всьому світі ставляться серйозно. Зокрема, європейські та американські політики розробляють екстрені плани на випадок, якщо Путін зробить ядерний удар по території України.

Загроза ядерного удару по Україні - новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти