Інститут ядерних досліджень Російської академії володіє спеціальним дозволом на користування надрами Артемівського родовища кам'яної солі, яке видано ще в 2007 році.
Як повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на листи Державної служби геології та надр в РНБО, в 2007 році міністерство охорони навколишнього природного середовища України надало Інституту ядерних досліджень Російської академії наук спеціальний дозвіл на користування надрами Артемівського родовища кам'яної солі терміном на 20 років.
У документі наголошується, що представники РФ мають право проводити будівництво та експлуатацію підземних споруд, не пов'язаних з видобутком корисних копалин, зокрема для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин, і матеріалів, поховання шкідливих речовин і відходів виробництва, а також скидання стічних вод.
читайте такожВ Україні почали видобувати золото"Те, що інститут Російської академії наук був виявлений серед власників спецдозволів на надра тільки в 2020 році, свідчить про те, що система державного моніторингу потенційного і реального впливу російських структур на економіку в Україні неефективна", — зазначили в StateWatch.
Зазначимо, Державна служба геології та надр звернулася до РНБО з проханням забезпечити внесення зазначеного інституту до списку санкцій. Однак станом на початок листопада 2020 року санкції щодо російського Інституту не засновані.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що турецькі фахівці виявили в Чорному морі найбільше родовище газу.
Як повідомляв Главред, раніше міністр МЗС Німеччини Нільс Аннен заявив, що американці не мають ніякого права на втручання у внутрішню політику Німеччини і країн Європейського Союзу. Санкції США проти Північного потоку-2, які можуть торкнутися європейські країни, – абсолютно недоречні і є посяганням Вашингтона на суверенітет ФРН, вважає він.
У свою чергу, американські сенатори в ультимативній формі зажадали від німецького порту Мукран припинити співпрацю в рамках проекту Північний потік-2 щоб уникнути колосальних фінансових проблем.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред