Ядерний інститут Росії виявився власником надр в Україні

2 листопада 2020, 19:36
337
Росіяни мають право будувати і випробовувати підземні споруди.
Ядерний інститут Росії виявився власником надр в Україні
Підземні надра України частково належать Росії / Фото: Артемсіль

Інститут ядерних досліджень Російської академії володіє спеціальним дозволом на користування надрами Артемівського родовища кам'яної солі, яке видано ще в 2007 році.

Як повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на листи Державної служби геології та надр в РНБО, в 2007 році міністерство охорони навколишнього природного середовища України надало Інституту ядерних досліджень Російської академії наук спеціальний дозвіл на користування надрами Артемівського родовища кам'яної солі терміном на 20 років.

У документі наголошується, що представники РФ мають право проводити будівництво та експлуатацію підземних споруд, не пов'язаних з видобутком корисних копалин, зокрема для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин, і матеріалів, поховання шкідливих речовин і відходів виробництва, а також скидання стічних вод.

відео дня

читайте такожВ Україні почали видобувати золото"Те, що інститут Російської академії наук був виявлений серед власників спецдозволів на надра тільки в 2020 році, свідчить про те, що система державного моніторингу потенційного і реального впливу російських структур на економіку в Україні неефективна", — зазначили в StateWatch.

Зазначимо, Державна служба геології та надр звернулася до РНБО з проханням забезпечити внесення зазначеного інституту до списку санкцій. Однак станом на початок листопада 2020 року санкції щодо російського Інституту не засновані.

  • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що турецькі фахівці виявили в Чорному морі найбільше родовище газу.

  • Як повідомляв Главред, раніше міністр МЗС Німеччини Нільс Аннен заявив, що американці не мають ніякого права на втручання у внутрішню політику Німеччини і країн Європейського Союзу. Санкції США проти Північного потоку-2, які можуть торкнутися європейські країни, – абсолютно недоречні і є посяганням Вашингтона на суверенітет ФРН, вважає він.

  • У свою чергу, американські сенатори в ультимативній формі зажадали від німецького порту Мукран припинити співпрацю в рамках проекту Північний потік-2 щоб уникнути колосальних фінансових проблем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти