Лікар-епідеміолог Андрій Александрін розповів, що в Україні насправді немає зниження захворюваності на коронавірус.
"Це був третій пік першої хвилі. Ми просто загралися в політичні ігри, і якийсь хайп все вже на цьому роблять. Навіть якщо цей тиждень ми проаналізуємо - всі говорять, що йде зниження. Яке може бути зниження, якщо у нас показує 3 тис., а сьогодні у нас показує 8,7 тис", - зазначає Александрін, повідомляє Україна 24.
За його словами, в Україні проблема зі статистикою щодо захворювання на коронавірус.
"Це ніяке не зниження, це проблема зі статистикою, з виявленням. Це про те говорить, що у нас досі все йде в ручному управлінні, тиск з боку Віктора Ляшка на регіони - я знаю, як він проводить селекторні наради, що він там говорить з приводу виявлюваності. І також потрібно розуміти, що так, ми зараз теж перебуваємо в періоді травневих свят. Ви пам'ятаєте, коли у нас були новорічні свята, теж у нас були незрозумілі речі з тестуванням, стрибкоподібні", — сказав він.
читайте такожКоронавірус в Україні знову прискорився: понад 6 тис. нових діагнозів і майже 400 жертв
Александрін розповів, в чому проблема з тестуванням на коронавірус.
"За рік ми поліпшили систему виявлення COVID-19, але у нас дуже багато відводиться на тестування швидкими тестами, а вони показали свою неефективність. Дуже багато виявляють методом імуноферментного аналізу, ПЛР. ПЛР є найефективнішою системою виявлення COVID-19. Але в загальному співвідношенні у нас ПЛР роблять не так багато, обласні лабораторні центри завантажені", - розповів він.
читайте такожКоронавірус в Україні 7 травня: поширення хвороби прискорилося
Лікування коронавірусу - про що раніше повідомляв Главред:
- Лікар-пульмонолог Світлана Гук дала українцям чітку інструкцію, що робити в разі зараження коронавірусом і як правильно лікувати недуг.
- Також вона дала українцям корисні поради, як швидко відновитися після коронавірусу.
- Генсекретар італійської федерації лікарів загальної практики Сильвестро Скотті повідомив, що є серйозний наслідок коронавірусу COVID-19 для молодих людей. Після вірусу для молоді головною загрозою є психологічні проблеми.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред