У WWF попередили про можливі ліміти використання води в Україні

14 травня 2020, 23:39оновлено 15 травня 2020, 00:26
287
Серйозних наслідків не уникнути, якщо в країні триватиме щорічна посуха.
вода
Вода в Україні може стати дефіцитом / z-city.com.ua

Державне водне агентство в найближчому майбутньому змушене буде лімітувати вільне використання українцями води.

"Україна — третя знизу серед європейських країн за кількістю води на одну людину. Номер один знизу — це, звичайно, Молдова, номер два — Угорщина, три — Україна, а потім дуже поруч Польща. Що в Угорщині, що в Україні були осушені величезні території. Зараз ситуація змінилася: змінився клімат, потреби людей, технології. Система господарювання також повинно змінюватися", — повідомила керівник практики Вода Всесвітнього фонду дикої природи Ольга Денищик в інтерв'ю Українській правді.

За словами експерта, Україна страждає від щорічної посухи. Якщо ситуація з кількістю опадів у найближчі п'ять років не зміниться, то вода в країні стане дефіцитом.

відео дня

"Можуть збільшитися спроби штучно акумулювати воду, буде більше ставків, щоб цю воду утримувати. І, звичайно, Державне водне агентство просто буде змушене обмежувати використання води", — вважає вона.

читайте такожДасть Україна воду в Крим: у Зеленського поставили крапкуАналітик підкреслює, що історично в Україні завжди було багато води, тому громадяни не звикли економити. Як правило, українці ставляться до води, як до безлімітного ресурсу, який ніколи не закінчиться.

"Це помітно на будь-якому рівні: від людини, яка вирішує — приймати душ або ванну, до більш високого рівня. У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства немає людини, яка займається водною тематикою. На зустрічах, де аграрії обговорюють систему адаптації аграрного сектора до змін клімату, немає фахівців-водників", — підсумувала вона.

Як раніше повідомлялося, в РНБО заговорили про загрозу дефіциту води в басейнах деяких річок, що може призвести до оптимізації використання водних ресурсів.

Нагадаємо, оцінюючи масштаби пожеж в зоні ЧАЕС, екологи б'ють на сполох і заявляють, що на відновлення унікальної рослинності і популяції тварин у лісах Чорнобильської зони відчуження знадобиться не менше 20-30 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти