В Україні підвищення середньорічної температури і зменшення кількості опадів впливають на обміління водойм, а також на падіння ґрунтових вод.
За словами еколога Олександра Соколенка, під загрозою зникнення замкнуті системи: болота, озера і малі річки, де приплив води незначний.
"Для великих річок ситуація не настільки критична, через те, що обміління Десни і Дніпра обумовлено саме аномально теплою зимою. Але це аномалія, яка швидше за все не буде повторюватися з року в рік. За останні десятиліття ми могли спостерігати подібні гойдалки з дуже теплими або навпаки дуже холодними зимами", – розповів він у коментарі Obozrevatel.
читайте такожМетеоролог попередила про серйозні зміни кліматуВ той же час експерт звернув увагу на те, що загрозлива ситуація, яка склалася, несе за собою ризики масового висихання дерев, особливо хвойних. Крім того, недостатність вологи в ґрунтах впливає на вегетацію рослин і урожай, а також створює проблеми з питною водою.
Він не виключив, що в південних областях України є ймовірність введення обмеження подачі питної води для населення.
"Південна Україна – перший кандидат для таких обмежень. Звичайно, якщо синоптична ситуація кардинально зміниться і підуть постійні дощі, цей ризик зменшиться. Але якщо погода буде посушливої, то це стане неминучим", – додав Соколенко.
читайте такожВід пекельної спеки до злив: синоптик ошелешив прогнозом на травень 2020
Нагадаємо, раніше завідуюча відділенням кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Інституту гідрометеорології Вазіра Мартазінова заявила про те, що Україну чекають 10 років посух і ураганів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред