Повітряні Сили України мають намір до 2035 року закупити ескадрилью американських винищувачів. Водночас створити власний бойовий літак нашій країні найближчим часом навряд чи вдасться.
Про це заявив командувач Повітряних сил ЗСУ, генерал-полковник Сергій Дроздов в інтерв'ю РБК-Україна.
За його словами, для створення лише прототипу бойового літака потрібно не менше 10 років і 10 мільярдів доларів.
"Створити бойовий літак - багатофункціональний винищувач, Україні навряд чи вдасться в найближчій перспективі. Для цього у нас немає, по-перше, відповідної наукової бази, немає потужностей виробництва, досвіду. Україна може випускати лише військово-транспортні літаки", - розповів Дроздов.
У Збройних силах планують закуповувати авіаційну техніку за кордоном у країн-партнерів. Зокрема, у Сполучених Штатів.
"Мова йде про єдиний тип багатоцільового винищувача, який згодом замінив би всі типи бойової авіації радянського зразка: винищувачі, штурмовики, бомбардувальники", - повідомив генерал-полковник.
При цьому він уточнив, що хоча повітряні сили хотіли б мати і сучасну техніку, таку як американський F-35, на це можуть піти роки.
"Наприклад, Польща, хоча вже тривалий час є стратегічним союзником США і повноцінним членом НАТО, тільки зараз змогла почати розмову про отримання цих літаків (винищувачів F-35, - ред.)",- пояснив Дроздов.
"Мова йде про єдиний тип багатоцільового винищувача, який згодом замінив би всі типи бойової авіації радянського зразка: винищувачі, штурмовики, бомбардувальники", – уточнив генерал-полковник.
Він вважає, що досвід Польщі був би для України найбільш прийнятним - отримати ескадрилью винищувачів і поставити її на озброєння в одній з бригад тактичної авіації Повітряних Сил. При цьому проблем з перенавчанням нашого льотного складу на новий тип літака не повинно виникнути. Є нюанси з технічною базою, ремонтом, аеродромно-технічного забезпечення, резюмував командувач Повітряних сил ЗСУ.
Довідка.Lockheed Martin F-35 Lightning II - сімейство малопомітних багатофункціональних винищувачів-бомбардувальників п'ятого покоління, передає Вікіпедія. Літак розроблений американською фірмою Локхід-Мартін в трьох варіантах:
- F-35A наземний винищувач (CTOL-conventional takeoff and landing " "звичайний" зліт і посадка) для ВПС;
- F-35B винищувач з коротким зльотом і вертикальною посадкою (STOVL — Short take-off and vertical landing);
- F-35C палубний винищувач (CV) для ВМС.
Винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління перебуває на озброєнні не лише у США. Він також є у складі ЗС низки інших країн-союзників Вашингтона, але в невеликій кількості.
Нагадаємо:
- 20 травня 2020 року повітряні сили ЗСУ представили план розвитку до 2035 року. Документ був розроблений на основі бачення Збройних Сил України.
- Серед основних напрямків - заміна застарілих радянських зразків озброєння з уніфікацією для подальшого спрощення підготовки персоналу, утримання та можливої модернізації.
- Згідно з документом, частину підрозділів заплановано скоротити, а їхні завдання перерозподілити на інші за рахунок використання новітніх зразків озброєння зі значно ширшими можливостями.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред