Нацкомісія з тарифів 24 грудня ухвалила рішення щодо підвищенні тарифу на виробництво теплоенергії для населення, бюджетних і релігійних організацій та інших споживачів на 2021 рік, а також для 23 ТЕЦ і когенераційних установок.
Як повідомляється на сайті НКРЕКП, мінімально підвищення торкнулося Дніпровської ТЕЦ - 5,5%, максимально-Євро-реконструкції, а саме на 49,7%.
Уточнюється, що значно писили тарифи для Новороздільської і Новояворівської ТЕЦ (на 37,1% і 34,1%), Білоцерківської ТЕЦ (33,2%), Сумитеплоенерго (на 25%), Чернігівської ТЕЦ (на 24,1%), а також дві когенераційні установки КП Міськтепловодоенергія (на 33,5%) і КП Хмельницьктеплокомуненерго (на 29,3%).
За інформацією регулятора, середній тариф для поставок тепла населенню для 23 компаній склав після підвищення 1121,71 грн/Гкал.
читайте такожУкраїнців змусять платити більше: які тарифи злетять у 2021 роціНацкомісія з тарифів озвучила причини підвищення тарифу на виробництво тепла. Вони пов'язані з істотним зниженням обсягів виробництва теплоенергії в 2021 році, підвищенням фонду зарплати для ліцензіатів, зростанням цін на паливно-енергетичні ресурси, а також збільшенням витрат на послуги з розподілу природного газу.
Тарифи в Україні
Нафтогаз підвищив ціну на "блакитне паливо" з 4,7 до 6,33 гривні за кубометр-така ціна на газ діє з 1 листопада 2020.
Нафтогаз України підвищив ціну газу для виробників тепла в жовтні. Вона складе 5,37 гривні за кубометр-це на 24,4% більше вересневої вартості в 4,32 гривні.
Аналітик Єгор Комов прогнозував, що в Україні взимку подорожчає тариф на газ, що пов'язано з піковим періодом споживання "блакитного палива". За його словами, вже в грудні на ринку вартість кубометра газу може підскочити до 7 грн.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред