У Росії пропагандистські ЗМІ поширили інформацію, що нібито ООН оприлюднила заяву, в якій розділила відповідальність за постачання води до Криму між Україною і Росією.
Як повідомила в Facebook заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, в Управлінні Верховного комісара ООН слова російських пропагандистів спростували і категорично заявили, що відповідальність за водопостачання Криму несе країна-окупант.
"Чергова дезінформація від російських пропагандистів, які, як завжди, висмикують з контексту слова чиновників з Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Технологія в русопропагандістов проста: пустити якомога більше мильних бульбашок - раптом хоч одна якась не лопне і куди долетить", - написала Джапарова.
За словами чиновниці, пропагандисти дійсно зверталися в ООН щодо поставок води в Крим, але відповідь представниці організації Елізабет Тросселл привели в повному обсязі.
"Російська Федерація як окупаційна влада несе головну відповідальність за забезпечення доступу до води осіб, які перебувають під захистом", - повідомили в ООН.
читайте такожПодають воду два рази в день: у Криму посилюється посуха Джапарова припустила, що російській стороні відповідь не сподобалася, тому вони вирішили спотворити її на свою користь.
"Не здивуюся, якщо в наступній публікації ще якогось російського медіа вже будуть кричати, що "ООН наказала Україні подавати воду в окупований Крим"для забезпечення потреб російського ЧФ і його об'єктів", - заявила Джапарова.
Джапарова підкреслила, що позиція МЗС України в даному питанні є абсолютно чіткою: Росія - окупант і несе повну відповідальність за ситуацію в Криму.
Засуха в Криму:
Колишній постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабин заявив про те, що Москва готова заплатити за воду на півострів. За його словами, Росія готова дати хабар в розмірі 1-2 мільярдів доларів чиновникам для забезпечення подачі води до Криму.
Перший президент України, глава делегації Києва в Тристоронньої контактній групі Донбасом Леонід Кравчук заявив, що не виключає відновлення подачі прісної води на територію тимчасово окупованого Росією Криму. За словами політика, така можливість повинна бути передбачена тільки для пересічних жителів півострова в разі катастрофічної потреби.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред