Національна рада з питань телебачення і радіомовлення під час засідання в п'ятницю, 12 лютого, прийняла рішення про звернення до суду з клопотанням щодо припинення ліцензії телеканалів 112 Україна та ZiK. Причиною таких дій регулятор назвав небажання каналів надавати копії сіток мовлення після того, як щодо медіаресурсів було проведено декілька перевірок, повідомляє Детектор медіа.
У Нацраді стверджують, що телеканали 112 і ZiK під час перевірок не надали регулятору документів у вигляді копії сіток мовлення, внаслідок чого неможливо було порівняти інформацію моніторингу з сіткою мовлення телеканалів. Регулятор розцінив такі дії як умисні і склав акти, які стануть основою для судового звернення.
Під перевірку регулятора потрапила у тому числі і трансляція зустрічі лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука з російським президентом Володимиром Путіним.читайте такожУ Кабміні розкрили головні причини блокади "каналів Медведчука"
Крім того, Нацрада винесла кілька попереджень телеканалу ZiK, телевізійний контент якого містив розпалювання ворожнечі. Серед резонансних ефірів - марафон Пахне Соросом і анонс марафону Реванш соросятні. Запланована програма призвела до штрафування каналу на сумму у 341 тис. 667 грн. Також на 114 грн було оштрафовано телеканал 112 Україна, який отримав два попередження.
Підкреслюється, що засідання представники телеканалів прогрорували, оскільки, як стверджують у Нацраді, вони вважали, що щодо його проведення їм не повідомили належним чином. Вони просили перенести засідання у зв'язку з карантином. Регулятор прийняв рішення розглянути результати перевірки за їх відсутності.
Санкції проти "каналів Медведчука"
- Президент України Володимир Зеленський 2 лютого своїм указом запустив рішення РНБО про впровадження п'ятирічних санкцій щодо соратника Медведчука – народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. У зв'язку з блокуванням активів парламентарія під обмеження потрапили і його телеканали – 112, NewsOne і ZiK, мовлення яких заборонено на території України.
- Заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква заявив, що рішення щодо "каналів Медведчука" було прийнято через отримання правоохоронцями інформації, згідно з якою канали 112, NewsOne і Zik тривалий час отримували фінансування з Росії.
- ЗМІ з посиланням на джерела у Службі безпеки України та Раді національної безпеки повідомляли, що Тарас Козак може мати відношення до компанії Донське вугілля, яка веде свою підприємницьку діяльність у "ЛНР". Прибуток від діяльності підприємства міг йти на фінансування телеканалів.
- Заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко вважає, що незважаючи на звернення до Верховної суду, представникам 112, NewsOne і Zik навряд чи вдасться оскаржити рішення держави, яке було обґрунтованим.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред