У Криму у нинішньому році на берег викинулася рекордна кількість дельфінів - 661.
Як пише Інтерфакс, про це заявила засновник Центру порятунку дельфінів Безтурботне море Анастасія Коростельова і зазначила, що в середньому екологи фіксують по 400-440 таких інцидентів на рік. Під "викидом" мається на увазі потрапляння китоподібного на суходіл або мілководдя - як загиблого, так й живого. Така статистика ведеться з 2017 року, всього за цей період зафіксовано 1847 випадків.
"Викиди живих тварин спостерігалися рідше в цьому сезоні. Живими були знайдені 18 особин, включаючи хворих і заплутаних в знаряддях рибальства, а також дитинчат з важкими метаболічними порушеннями. Четверо тварин були успішно звільнені з сітей, ще чотирьом ми надавали медичну допомогу, про інших, на жаль, нам повідомили занадто пізно", - додала Коростельова.
читайте такожВодний колапс у Криму: стало відомо, чому не зможе допомогти навіть Україна
При цьому найбільша кількість смертей припадає на місяці активного промислового рибальства, на більшості загиблих дельфінів є характерні для прилову - ненавмисного видобутку - пошкодження.
Екологи нагадали, що намагатися виштовхнути застряглого на суходолі дельфіна назад у воду не потрібно, бо допомогти йому можуть лише фахівці.
Водна криза в Криму
- В анексованому Росією Криму в останні роки виникла проблема з водопостачанням. Фахівці вважають, що ситуацію можна врегулювати за допомогою процедури опріснення води, проте росіяни не планують перекидати на півострів воду з Краснодарського краю або Ростовської області.
- Восени жителям Криму почали подавати воду за графіком з метою економії водного ресурсу.
- У жовтні у президента України Володимира Зеленського заявили, що на території анексованого півострова достатньо води для місцевого населення.
- На початку грудня "експрокурор Криму" Наталія Поклонська запевнила, що на півострові з кранів тече "смердюча та іржава вода".
- Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков 22 грудня зробив заяву, згідно з якою Україна подаватиме воду до Криму для місцевого населення тільки в разі гуманітарної катастрофи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред