Україна не має наміру постачати воду до анексованого Криму допоки, доки не буде проведено повний комплекс заходів з деокупації півострова. Наразі у Криму вистачає води для потреб цивільного населення.
Про це розповіла постійний представник президента України в Криму Таміла Ташаєва, йдеться в матеріалі видання РБК Україна "Водна криза, репресії та COVID: що відбувається в окупованому Криму".
За її словами, Росія, як держава-окупант, згідно з міжнародним законодавством, повністю несе відповідальність за гуманітарну ситуацію і проблеми цивільного населення у Криму.
Чиновник уточнила, що за роки окупації Росія могла реалізувати низку заходів щодо вирішення цього питання. За даними Києва, наразі на півострові достатньо води для потреб населення.
Припинення водопостачання Криму
Росія у березні 2014 року захопила український Крим. До захоплення Криму Росією вода надходила на півострів з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді.
У квітні 2014-го Київ припинив подачу води у Крим. Влада України неодноразово зазначала, що подачу води в Крим буде відновлено, коли півострів повернеться під контроль Києва.
читайте такожЖурналіст назвала причину катастрофи з водою у Криму
"У неї (Росії) було шість з половиною років на ці проблемні питання. Це можна робити шляхом реконструкції водних споруд, трубопроводів, опріснення води, очищення річкових вод. За нашими даними, водних ресурсів, щоб покрити потреби цивільного населення, вистачає", - підкреслила Ташаєва.
Проблема прісної води у анексованому Криму
- Самопроголошена російська влада Криму не може вирішити проблеми з водою на півострові. Ситуацію можна врегулювати за допомогою опріснення води, проте росіяни вважають це дорогим заходом і не мають наміру перекидати воду з Краснодарського краю або Ростовської області.
- Внаслідок проблем росіяни змушені періодично відключати жителям анексованого півострова воду з метою економії водного ресурсу.
- За словами колишнього представника президента у АР Крим Бориса Бабіна, Росія шукає можливості відновлення подачі води з України і готова заплатити за це 1-2 мільярди доларів в якості хабара.
- Влада України неодноразово заявляла, що Київ не постачатиме воду до окупованого Криму. Постачання можливі тільки в тому випадку, якщо на півострові відбудеться гуманітарна катастрофа.
- Згідно з прогнозами експертів, ситуація з прісною водою у Криму з роками буде тільки погіршуватися. Через 30 років на півострові може не залишитися жодного прісного озера.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред