У НАТО вирішили розширити з Україною наукове співробітництво, оскільки країна отримала статус партнера з розширеними можливостями .
Як повідомляється на сайті Альянсу , партнерство включає "тісне наукове співробітництво в різних сферах, таких як протидія тероризму, високі технології, кібербезпека, енергетична безпека, захист від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин".
Відзначається, що Україна тепер отримує нові можливості для розвитку військової галузі. Вона стане частиною програми НАТО Наука заради миру і безпеки, де буде вестися робота по 27 напрямам. Зокрема, є проект в сфері боротьби з тероризмом під назвою DEXTER, який вивчає можливості виявлення вибухових речовин і вогнепальної зброї для протидії тероризму.
Дана програма буде перспективна для фахівців, яких цікавить співпраця з їх колегами з країн-членів НАТО. Крім того в 2020 році в рамках програми схвалені 13 нових ініціатив співробітництва.
читайте такожУ Німеччині закликали розглянути вступ Росії в НАТО В рамках цих ініціатив українці співпрацюватимуть з представниками Естонії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Польщі та Великобританії.
Нові напрямки стосуються захисту цивільних осіб і військових від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин; готовності систем реагування в надзвичайних ситуаціях, а також готовності медичної системи до такого роду загрозам.
Іноземні партнери планують також використовувати досвід українських колег.
Як повідомляв Главред, раніше колишній посол США в Україні Вільям Тейлор заявив, що у України є шанс отримати статус головного союзника США поза НАТО , однак для цього Київ повинен поставити це питання на порядок денний.
Нагадаємо, Україні 12 червня надали в НАТО статус партнера з розширеними можливостями.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред