
Коротко:
- 58% українського бізнесу підтримують ідею 4-денного робочого тижня
- Представники бізнесу виступають за, якщо робочий день триватиме 10 годин
- Загальний робочий тиждень має залишатися на рівні 40 годин
Більшість представників бізнесу в Україні позитивно оцінюють ідею запровадження 4-денного робочого тижня. Проте робочий день у такому разі має тривати 10 годин. Такі дані наводить щомісячне опитування бізнесу, проведене Торгово-промисловою палатою України.
Згідно з опитуванням, 58% респондентів підтримують ідею впровадження 4-денного робочого тижня. Водночас представники бізнесу готові зменшити кількість робочих дні лише, якщо тривалість робочого дня більшиться до 10 годин, щоб загальний тижневий робочий час залишався на рівні 40 годин.
Розподіл відповідей на запитання щодо підтримки 4-денного робочого тижня за згодою роботодавця і працівників виглядає так:
- 31% вважають, що це позитивно вплине на продуктивність праці;
- 27% підтримують ідею, але за умови збереження заробітної плати;
- 16% ставляться нейтрально, вважаючи, що рішення має залишатися за бізнесом;
- 13% скоріше проти, аргументуючи це необхідністю максимальної зайнятості для економіки;
- 13% не підтримують через невизначеність, пов’язану з військовими та економічними реаліями в країні.

Перехід України на 4-денний робочий тиждень - новини за темою
Як повідомляв Главред, в Україні можуть запровадити 4-денний робочий тиждень, але такий формат можливий лише за домовленістю між працівником і роботодавцем.
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив, що під час війни 4-денний робочий тиждень не може бути обов’язковим. Втім, за згодою між бізнесом і працівниками такий режим роботи може діяти навіть у період воєнного стану.
Крім цього, в ЄБА зазначають, що зараз складно перейти на 4-денний робочий тиждень через війну, але в офісній сфері можливе поступове впровадження. Перехід до нових форматів праці очікується після завершення активної фази війни.
Читайте також:
- Нові варіанти для звільнення: які права роботодавцям хочуть дати в Кабміні
- Повістка на роботі: юрист пояснив, як роботодавців можуть карати за порушення
- Роботодавців зобов'яжуть оплачувати візити співробітників до психіатра: коли вводяться нові правила
Про джерело: Торгово-промислова палата України
Торгово-промислова палата України (ТПП України) - торгово-промислова палата, недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка об'єднує юридичних осіб, які створені і діють відповідно до законодавства України, та громадян України, зареєстрованих як підприємці, та їх об'єднання. ТПП України є членом Міжнародної торгової палати і Всесвітньої федерації палат, Асоціації торгово-промислових палат Європи. Президент Торгово-промислової палати України - Геннадій Чижиков.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред