Заповзятливі громадяни вирішили підзаробити на епідемії коронавірусу і телефонують українцям від імені нібито їхніх родичів або лікарів і просять гроші на лікування. Стурбовані люди поспішають допомогти і в результаті перераховують гроші шахраям.
Про нову схему шахрайства, яка набирає обертів в країні, написав Obozrevatel. За даними видання, жертвою ошуканців стала мешканка Київської області Людмила. Їй на мобільний телефон зателефонував чоловік і представився двоюрідним братом. Він сказав, що в Києві підхопив коронавірус і зараз знаходиться в лікарні. При цьому в якій саме лікарні, не сказав, але попросив поповнити йому мобільний телефон.
Пізніше псевдородич сказав, що знаходиться в лікарні вже п'ятий день, а на ліки він нібито витрачає від 800 до 1000 грн щодня. Жінка вирішила сама з'ясувати, де він знаходиться, і зв'язатися з лікарем, щоби дізнатися, чим можна допомогти родичу. Вона подзвонила в швидку, там на його прізвище жодних даних не було. Пізніше син Людмили погуглив номер мобільного і виявив інформацію, що ця людина – шахрай, який вже не раз "розводив" людей.
Ще одна українка Вікторія розповіла про історію своєї знайомої, якій подзвонили нібито з лікарні від імені лікаря. Сказали, що родич в реанімації, він під киснем, говорити не може, але потрібні гроші. Коли жінка стала ставити запитання, в якій лікарні і як давно він там знаходиться, "лікар" кинув трубку. Жінка подумала, що в лікарню потрапив її племінник і стала збирати гроші. Але потім їй подзвонив сам племінник, і вона зрозуміла, що мало не стала жертвою шахраїв.
Адвокат Іван Ліберман порадив українцям не бути дуже довірливими. За його словами, якщо подзвонив родич або лікар і повідомив, що комусь потрібна ваша допомога, не варто поспішати віддавати гроші. Спочатку потрібно перевірити, чи дійсно людина в клініці та їй потрібна допомога. Якщо ви все ж стали жертвою шахраїв, то краще одразу писати заяву в управління або відділення кіберполіції.
Нагадаємо:
- У Кіровоградській області через телефонне шахрайство померла дитина. Зловмиснику загрожує до восьми років в'язниці.
- У Херсонській області дві сестри створили сторінку в соціальній мережі та пропонували діагностику захворювань і ворожіння онлайн. Послуги були платними і коштували недешево.
- Влітку минулого року в Україні орудували шахраї - вони масово розсилали громадянам смс-повідомлення з інформацією про нібито блокування банківських карт. В результаті люди залишалися без грошей на рахунку.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред