Радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко заявив, що відновлення діалогу України з Міжнародним валютним фондом є позитивним сигналом, який дає надію на нові кредити в рамках програми співпраці.
"Перше - це дійсно позитивний сигнал, що місія МВФ вже почала працювати в Україні. Те, що вони не приїхали, а працюють в онлайн-режимі – це така практика поточного часу.
Друге - що стосується проблем з нашою внутрішньою ситуацією, насамперед із штучно створеною конституційною кризою, про яку говорив і МВФ, і президент України. МВФ це досить чітко розуміє, і якби вони не бачили, що ми в змозі вирішити подібного роду проблеми, вони б і не оголосили про свою місію", - сказав радник Зеленського, передає телеканал Україна 24.
читайте такожМінфін завершив переговори з МВФ: що вирішили щодо бюджету
За його словами, Україна залишається "в колишній stand-by програмі, яка була відкрита в минулому році і розрахована на 5 млрд доларів".
Україна-МВФ - про що раніше повідомляв Главред:
- В Офісі президента України Володимира Зеленського 16 жовтня заявляли, що Київ розраховує на отримання нового траншу від МВФ наприкінці 2020 – початку 2021 року. У Фонді, у свою чергу, чекали від України виконання низки умов.
- У МВФ піддали критиці вердикт КСУ щодо скасування електронного декларування і запевнили, що боротьба з корупцією в Україні – невід'ємний елемент співпраці Фонду та Києва.
- Президент Володимир Зеленський 2 січня підтвердив інформацію про те, що представники МВФ не збираються з візитом в Україну через скандального рішення КСУ щодо е-декларацій.
- У Міністерстві фінансів 26 листопада заявили, що переговори з Міжнародним валютним фондом, в рамках яких Київ презентував Фонду проект бюджету на майбутній рік, завершилися успішно. Внаслідок цього МВФ надає можливість перегляду програми співпраці stand-by і має намір продовжити процес надання нового кредиту Україні.
- 4 грудня Рада прийняла закон про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування доходів політиків і чиновників в Україні. Однак санкція закону передбачає не позбавлення волі, як було до резонансного вердикту КСУ, а її обмеження та громадські роботи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред