Міжнародний валютний фонд вважає систему електронного декларування доходів чиновників в Україні важливим елементом двостороннього співробітництва. Українська влада повинна посилити ефективність роботи державних антикорупційних органів.
Така заява надійшла від представника МВФ на інформаційний запит державного інформагентства Укрінформ з проханням прокоментувати рішення КСУ щодо антикорупційних законів.
Зокрема, у Фонді зазначають, що систему електронного декларування чиновників в Україні скасовувати не можна, тому що це дуже важливий крок Києва у напрямку подолання корупції.
"Запуск комплексної електронної системи доступу до інформації про активи і доходи високопосадовців у 2016 році був і залишається критично важливим кроком вперед у боротьбі з корупцією, і його не потрібно скасовувати", - вважають у МВФ.
Також у Фонді акцентували увагу на тому, що однією з головних засад співпраці МВФ і України в останні роки є створення Києвом ефективно функціонуючої антикорупційної інфраструктури. Боротьба з корупцією – важливий момент у програмі взаємодії Міжнародного валютного фонду і Києва, тому Україна повинна зосередитися на посиленні відповідних інститутів.читайте такожУ МВФ назвали головну умову подальшої співпраці з Україною
"Підтримка і посилення ефективності всіх антикорупційних інститутів в Україні є ключовим фактором для розгортання більш потужного і рівного зростання, а отже, є важливим зобов'язанням за програмою, підтриманою МВФ", - підкреслили у Фонді.
Рішення КСУ щодо антикорупційних законів
- Конституційний суд України у вівторок, 27 жовтня, виніс рішення про неконституційність статті в Кримінальному кодексі, що передбачає кримінальну відповідальність для чиновників, які вносять недостовірні дані до електронних декларацій.
- Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції здійснювати моніторинг декларацій та зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
- У Євросоюзі заявили, що надання Брюсселем фінансової допомоги Києву безпосередньо пов'язане зі створенням антикорупційних органів в Україні.
- Президент України Володимир Зеленський 29 жовтня скликав екстрене засідання РНБО, на якому було прийнято рішення про відновлення роботи реєстру електронних декларацій.
- Глава держави вніс до Верховної Ради проект закону, що передбачає звільнення суддів Конституційного суду України.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред