Суддя Конституційного суду України Ігор Сліденко подав у відставку після того, як на нього, за його словами, чинився тиск з боку Офісу президента Володимира Зеленського.
Про це він заявив під час свого брифінгу за мотивами рішення КСУ зобов'язати НАЗК закрити доступ до декларацій українських чиновників у п'ятницю, 30 жовтня.
За його словами, тиск з президентської канцелярії чинили 7 жовтня, а 8 жовтня він подав заяву про звільнення. Однак заяву судді досі не розглянули.
"Подзвонили з Офісу президента і сказали, що я поводжу себе неправильно і у мене будуть проблеми", - сказав суддя, не уточнивши, хто конкретно чинив на нього тиск.читайте такожУ КСУ допустили резонансне рішення щодо Вищого антикорупційного суду
Слідченко вже не вважає, що він є суддею Конституційного суду. На думку судді, електронне декларування є законним, тоді як до закону про функції НАЗК потрібно внести певні зміни. У агентства потрібно забрати право відкривати кримінальні справи за власною ініціативою.
Конституційний суд новини
- У вівторок, 27 жовтня, Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу 366-1, яка передбачає кримінальну відповідальність для чиновників у разі внесення неправдивої інформації до електронної декларації.
- Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції (НАЗК) здійснювати функцію моніторингу електронних декларацій і постановив закрити реєстр.
- Президент Володимир Зеленський 30 жовтня скликав позачергове засідання РНБО, в рамках якого було прийнято рішення про поновлення роботи реєстру електронних декларацій.
- Зеленський подав до Ради законопроект, який передбачає припинення повноважень суддів Конституційного суду.
- Голова КСУ Олександр Тупицький закликав владу врегулювати конфлікт і звернувся до президента Володимира Зеленського та спікера Ради Олександра Разумкова з проханням про перемовини.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред