Дві області України потрапили до списку найнебезпечніших регіонів для подорожей у світі. За даними Travel Risk Map і міжнародної організація International SOS, яка займається питаннями безпеки та охорони здоров'я, рівень небезпеки в Донецькій і Луганській областях, де з 2014 року триває військова агресія проти України, оцінюють як "надзвичайний".
Відзначається, що для мандрівників в таких місцях існує серйозна загроза нападів з боку збройних угруповань.
Решта території України на карті Travel Risk Map отримала середній рівень небезпеки.
За даними International SOS, в регіонах з середнім рівнем небезпеки періодично відбуваються політичні хвилювання, насильницькі протести, або нерегулярні теракти. Мандрівники можуть зіткнутися з загрозою насильницьких злочинів і насильства на побутовому, релігійному або расовому грунті і насильницьких злочинів.
Найнебезпечнішими для подорожей місцями також названі:
- Сирія,
- Північна частина Іраку,
- Сектор Газу,
- Афганістан,
- Деякі регіони Пакистану,
- Сомалі,
- Лівія,
- Ємен,
- Південний Судан,
- ЦАР,
- Малі,
- Схід Конго
- Північний схід Нігерії.
Безпечні країни для подорожей:
- Норвегія,
- Данія,
- Фінляндія,
- Ісландія,
- Швейцарія,
- Словенія,
- Люксембург.
Агресія РФ в Криму і на Донбасі
У 2014 році Росія захопила український Крим, провела там "референдум" і оголосила півострів своєю територією.
У цьому ж році на сході України бойовики, яких підтримує РФ, захопили частину території Донецької та Луганської областей і створили самопроголошені "ДНР" і "ЛНР".
Ситуація на Донбасі - про що раніше повідомляв Главред:
- 9 грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що переговори лідерів Нормандського формату можуть призвести до прогресу на шляху до миру на Донбасі.
- Учасник делегації Києва в Тристоронній контактній групі з питань врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш заявив, що Київ розробив кілька сценаріїв щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі. Реалізація плану Б залежить від дій адміністрації Джо Байдена в США та економічної ситуації.
- Глава делегації Києва в ТКГ по Донбасу Леонід Кравчук підкреслив, що якщо Росія не піде на поступки Україні в рамках переговорного процесу по ОРДЛО, то українська сторона наполягатиме на відключенні РФ від SWIFT.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред