Одеська рестораторка, власниця магазину єврейської кухні Артіль у Машковичів Ірина Машкевич вирішила тимчасово призупинити роботу свого закладу через погрози, які виникли внаслідок інциденту, пов'язаного з набранням чинності норми закону про перехід сфери обслуговування на українську мову. Підприємниця заявила про намір звернутися до правоохоронних органів та ізраїльського посольства.
Як розповіла вона в ефірі 7 каналу, робота закладу припинена через погрози і буде відновлена тільки після того, як скандальну ситуацію вдасться врегулювати.
"Наразі ми не працюємо взагалі, на сьогоднішній день я не маю такої можливості. Я не знаю, хто у мене завтра замовить доставку, розповість про масове отруєння, про волосся або про скло в моїй їжі. Я цього очікую, мені це обіцяли. Тому я змушена призупинити роботу, допоки вся ця ситуація не вляжеться", - сказала Машкевич.
Крім того, за словами жінки, погрози також надходять і на адресу її сім'ї. Прецеденти фіксуються, вона має намір звернутися за допомогою до правоохоронних органів.читайте такожОбслуговування по-новому: що і як змінює мовний закон України з січня
"Погрожують моїм дітям, погрожують моїм батькам підпалами і розправою. Сьогодні о 8 ранку дзвонили. Я це все фіксую, у мене в телефоні вже стоїть режим запису. Це абсолютно все буде передано в належні органи", - додала підприємиця.
Мовний скандал у Одесі
Скандал з магазином доставки єврейських страв у Одесі Артіль у Машковичів стався в суботу, 16 січня, коли набула чинності норма закону про українську мову, яка передбачає перехід сфери обслуговування на державну мову.
На сторінці магазину в Facebook було опубліковано пост українською мовою російськими літерами, що стало причиною скандалу. Пост набрав понад 1,6 тис. коментарів. Пізніше адміністрація магазину заявила, що їм погрожують підпалом і фізичною розправою за знущання над українською мовою.
Закон про українську мову
- Верховна Рада України 25 квітня 2020 року прийняла закон Про забезпечення функціонування української мови. Ініціативу підтримали 278 народних депутатів. Законом передбачено, що українська є єдиною державною мовою на території країни.
- 16 січня 2021 року набула чинності норма закону, згідно з якою сфера обслуговування в Україні повинна перейти на українську мову.
- За словами мовного омбудсмена Тараса Креміня, відповідальність за виконання закону буде покладена на бізнес. За порушення закону в перший раз покладається попередження. Повторне порушення може спричинити штраф від 5 100 до 6 800 грн.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред