Завершився Проєкт "Сила Життя - Опора бізнесу" від Програми розвитку ООН (UNDP). Мешканці Львова і Луцька, Дніпра і Харкова - проєкт обʼєднав учасників із всіх куточків Україні. Реалізатор проєкту, національне відділення Міжнародної Федерації Коучингу (ICF) в Україні, зробили фокус на підсиленні життєстійкості, резильєнтності і розвитку підприємницьких навичок в учасників.
"Я усвідомила, що вартує завжди ставити себе на перше місце та робити більше для себе. Для цього створю райдер того, що надихає мене. Я матиму свою життєву стратегію і управлятиму своєю енергією для досягнення цілей. Я - не моя професія, я маю багато ролей і можу зробити так, щоб всі вони були мені на благо. Дякую за можливість навчатись і розвиватись!" - на умовах анонімності ділиться часниця проєкту М. із Запоріжжя.
Всього в рамках навчальної програми відбулось 6 вебінарів загальною тривалістю більше 11 годин, а інтенсивна робота в групах і індивідуально тривала більше 200 годин. Задіяно 16 спікерів (психологів і коучів), які вели вебінари і воркшопи. Щоб посилити ефект і пропрацювати теми більш глибоко, із учасниками працювало більше 20 коучів. 36 учасників взяло участь в індивідуальних і 30 - в групових сесіях.
"На завершення програми було проведено опитування учасників. Ми були приємно здивовані. Немає різниці де мешкають люди і з якою інтенсивністю воєнних дій стикаються. Більшість відзначила, що найважливіше чого навчились - це техніки самодопомоги та турботи про себе. Вміння піклуватись про своє ментальне здоровʼя, реагувати на стрес, відновлювати свою енергію - практичні навички, які учасники заберуть із собою в життя, - ділиться Аліна Святненко, Президентка ICF Ukraine (2022-2024). - Для мене як для коучині важливо було побачити вплив програми у довгостроковій перспективі, а не лише як тимчасове вирішення поточних проблем: багато хто з учасників відзначили, що будуть продовжувати роботу із психологами і коучами у майбутньому. Саме ці учасники і будуть амбасадорами з уособлення життєстійкості, яку можна формувати та підсилювати в супроводженні спеціалістів. А значить, людей, що піклуються про ментальне здоровʼя, буде все більше".
Нагадаємо, що протягом програми учасники вчились підходам адаптації до змін, формуванню пріоритетів та стратегій життя у нових умовах. Також вони з допомогою коучів і психологів підвищували психічну стійкість в особистих і професійних сферах. Керівниця проєкту Вікторія Стретович відзначає:
"Програма навчання дала практичні інструменти виходу з тривожності та депресивних епізодів, саморегуляції в стресових умовах, роботи з внутрішнім критиком та ефективним управлінням енергією для побудови майбутнього кожним учасником власними руками".
Детальніше про проєкт можна почитати на офіційному сайті Інтервʼю Аліни Святненко про проект і коучинг вцілому можна почитати за посиланням.
Ініціативу "Сила життя - Опора бізнесу. Посилення резильєнтності та обізнаності про ментальне здоровʼя" впроваджує ICF Ukraine Charter Chapter за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту "EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні" та Уряду Данії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред