Штраф до 24 тис. грн: Рада заборонила продаж електронних сигарет особам до 18 років

Законопроект підтримали 309 парламентарів.

Електронні сигарети
Штраф за продаж електронних сигарет особам до 18 років складе від 6800 до 23800 грн / УНІАН

Верховна Рада України у другому читанні проголосувала за проект закону №3628, яким передбачається заборона на продаж електронних сигарет і спеціальних рідин громадянам, які не досягли повноліття. Систематичне порушення закону може призвести до того, що продавця оштрафують на суму до 24 тисяч гривень.

Законопроект №3628 авторства прем'єрміністра Денис Шмигаля підтримали 309 народних депутатів. Ініціатива передбачає посилення адміністративної відповідальності і заборону на продаж електронних сигарет особам, які не досягли повноліття. Фактично заборону на продаж електронних сигарет прирівняли до аналогічної заборони на продаж неповнолітнім тютюнових виробів.

Що заборонили продавати особам, які не досягли 18 років

  • Електронні сигарети
  • Рідини для електронних сигарет
  • Пристрої для споживання тютюнових виробів без згоряння
  • Товари дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби або електронні сигарети

Порушення заборони на продаж цих товарів передбачає штраф від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумом доходів громадян – 6800 - 13600 грн.

Під порушенням цього закону передбачається продаж вищевказаних товарів неповнолітнім на торгівельних майданчиках.

Продаж таких товарів особам, які не досягли повноліття, поза торговими майданчиками, передбачає штраф з конфіскацією товару і виручки від проданих пристроїв.

У разі повторного порушення однією особою такого закону протягом року штраф становитиме від 13600 до 23800 грн з конфіскацією товару.читайте такожВчені з'ясували, як пов'язане куріння електронних сигарет і коронавірус

Електронні сигарети - останні новини

Голова Комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький 23 листопада запропонував запровадити додатковий акциз на міцні спиртні напої та тютюнові вироби, включаючи електронні сигарети, з метою поповнення фінансування системи охорони здоров'я.

У січні Кабмін планував посилити обмеження продажу тютюнових виробів з метою зниження поширення сигарет серед молоді.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти