Прем'єр-міністр Денис Шмигаль відреагував на стрімке поширення коронавірусу в Україні і розповів про заходи по боротьбі з епідемією.
Про це йшлося в ході засідання уряду, трансляція якого проходила на YouTube-каналі Кабміну.
За словами Шмигаля, Кабінет міністрів на даний час не планує вводити локдаун по всій країні через стрімке поширення коронавірусної хвороби.
"Ми зараз не збираємося йти цим шляхом і вводити локдаун цілої країни. Але якщо ми побачимо подальше погіршення ситуації, то це фактично змусить уряд піти на більш жорсткі обмеження", - сказав він.
У ході селекторної наради з керівниками областей щодо ситуації з поширенням COVID-19 на території України Шмигаль доручив регіонам додатково збільшити на 25 тисяч кількість ліжок для лікування хворих COVID-19.
Прем'єр підкреслив головам ОДА, що необхідно готувати додаткові приміщення, де будуть розставляти ліжка і де прийматимуть хворих COVID-19, повідомляє прес-служба КМУ.
читайте такожУ Кабміні оцінили ймовірність жорсткого локдауну і назвали головну проблему з COVID-19"Нам потрібно 25 тисяч додаткових ліжко-місць в спорткомплексах, виставкових залах і всіх інших приміщеннях, які обладнані всім необхідним, без необхідності ремонту, з теплом, де ми можемо приймати людей. Питання "якщо вони будуть потрібні" не варто. Їх треба починати готувати під додаткові ліжко-місця. Без обговорень", - підкреслив Шмигаль.
Прем'єр додав, що голови облдержадміністрацій повинні зробити всі ці речі негайно. "Це невідкладне доручення. Треба рухатися дуже швидко і оперативно", - зазначив він.
Зазначимо, що за інсайдерською інформацією Telegram-каналу Легітимний, в Україні тотального локдауну не буде в листопаді з політичних мотивів.
"Листопад місяць майданів, а значить треба максимально дотягнути ближче до грудня (або в кінці листопада) і тільки тоді відправляти країну повністю в локдаун". - йдеться в повідомленні.
Коронавірус в Україні:
- Нагадаємо, в Україні за минулу добу на 19 захворіли 9 тис. 524 людини, померли 199.
- За останню добу було госпіталізовано 1 тис. 514 осіб; померли 199; одужали 7 тис.536 осіб; зроблено тестувань - 72 тис. 442, у тому числі методом ПЛР - 42 тис. 278, методом ІФА - 30 тис. 164.
- За весь час пандемії в країні захворіли 420 тис.617 осіб; одужали 176 тис. 404 людини; летальних випадків - 7 тис. 731; проведено ПЛР-тестів - 3 млн 386 тис. 489.
Зони карантину в Україні: що заборонено в різних зонах
Зелена зона - обмеження:
Масочний режим;
Кількість людей на масових заходах розраховується за формулою 1 людина на 5 квадратних метрів;
Зали кінотеатрів повинні бути заповнені на 50%;
Перевозити в транспорті можна тільки тих пасажирів, яким є куди сісти.
Жовта карантинна зона - обмеження:
Всі обмеження зеленої зони;
Не можна просто так ходити в установи соціального захисту, в яких знаходяться літні люди.
Помаранчева зона карантину - обмеження:
Заборонена робота турбаз і хостелів;
У нічний час заборонена робота розважальних закладів;
Припинено планову госпіталізацію;
Не працюють Спортзали, фітнес-центри та Заклади культури;
У Дитячі табори не привозять дітей на нові зміни;
Кількість людей на масових заходах розраховується за формулою 1 людина на 20 квадратних метрів, але в них не можуть брати участь більше 100 осіб.
Червона зона карантину - обмеження:
Не працює громадський транспорт;
Не працюють навчальні заклади;
Заборонена робота кафе, ресторанів і торгово-розважальних центрів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред